HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 21. kola extraligy

Súhrn hlasov trénerov po piatkových zápasoch 21. kola hokejovej West extraligy:

Skalica - Martin 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Hlasy
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Po posledných nie veľmi dobrých výsledkoch, v ktorých sme hrali v psychickom kŕči, chlapci preukázali vôľu po víťazstve. Dnešný zápas sme viac vydreli ako odohrali, vypracovali sme si viacero čistých šancí, ale až nepochopiteľne sme ich nepremieňali. Chlapcom však patrí poďakovanie."
Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Jednoznačne ťažký zápas, v ktorom sme sa museli chytiť bodovo. Chlapci tri body doslova oddreli a pevne dúfame, že tieto tri body nám pomôžu do ďalších zápasov najmä psychicky."
Jan Neliba (tréner Martina): "Pre martinský klub to bol jeden z ďalších nešťastných zápasov. Prehrali sme o gól, hoci mužstvo sa snažilo, bojovalo. V rozhodujúcej fáze, tesne po skončení našej presilovky, keď Jurík naskočil na ľad, nám strelil rozhodujúci druhý gól. Pre hráčov je streliť dva góly asi maximum, ale nedá sa povedať, že by mužstvo nehralo s nasadením."

Poprad - Zvolen 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Mali sme katastrofálny úvod, keď sme po školáckych chybách inkasovali tri góly, ktoré rozhodli o ďalšom priebehu zápasu. Za stavu 2:4 sme sa síce opticky vrátili do zápasu, ale nepremenili sme šance, čo súper využil a rozhodol o svojom vysokom víťazstve."
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Prospela nám úvodná desaťminútovka, hoci to vyzeralo pre nás spočiatku dosť nepriaznivo. Osem minút sme hrali v oslabení, viedli sme však 3:0 a Poprad tentokrát nepodržali ani domáci priaznivci. Za takého stavu je proti takému mužstvu ako je Zvolen len veľmi ťažké zvrátiť výsledok."

Trenčín - Slovan 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Hlasy:
Július Šupler (tréner Trenčína): "V stretnutí dvoch kvalitných súperov rozhodujú maličkosti a pri hre štyroch na štyroch v prvej tretine, kedy bolo na ľade viac priestoru, sme neriešili situácie dôrazne. Dvakrát sme inkasovali a to rozhodlo. V náročnom súboji hráči bojovali a snažili sa, divákov určite nesklamali, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo."
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Z obidvoch strán to bol veľmi kvalitný zápas. Potvrdila sa dobrá forma Trenčína, na ktorú sme sa aj pripravili. Pomerne ľahko a rýchlo sme viedli 3:1, ale po góle súpera na 3:2 sme mali ešte plné ruky práce. Hoci v tretej tretine mali domáci hokejisti častejšie puk pod kontrolou a vypracovali si územnú prevahu, dobre sme však kontrolovali hru."

Košice - L.Mikuláš 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Hlasy:
Ján Selvek (tréner Košíc): "Za stavu 3:1 sme mali štyri čisté gólové šance - Špilár, Köver, Kmiť. Už v druhej tretine sme mohli zápas rozhodnúť. Som rád, že po dlhom čase sa nám znova konečne podarilo Liptákov zdolať. Tohto zápasu sme sa báli, no nakoniec sme to zvládli."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Pre nás to bol vcelku nešťastný zápas. Chlapci bojovali, mali sme dosť šancí na to, aby sme získali minimálne bod. Našim najväčším problémom je od začiatku súťaže dať gól, tak to bolo aj dnes."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk