HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 22. kola extraligy

Súhrn hlasov trénerov po zápasoch 22. kola hokejovej West extraligy:

HKM Zvolen - HC Slovan Harvard Bratislava 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Hlasy:
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Pohoda, aká v klube vládne, sa prejavila aj dnes. Videli sme dobré stretnutie, kde dominovala naša vôľa po víťazstve. Prakticky sa rozhodlo už v prvej tretine, lebo Slovan náš dvojgólový náskok mohol len ťažko zvrátiť."
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Vo Zvolene sa ťažko vyhráva, s tým už sme sem išli. Vietor z plachiet nám vzali dva naivné góly, ktoré Zvolenu pomohli psychicky. Snažili sme sa o zvrat, ale nakoniec sa nám podarilo streliť iba čestný úspech."

HK 36 Skalica - HK 32 VA L.Mikuláš 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Zápas sa hrá 60 minút s ochotou, koncentrovane. Väčšine hráčov snahu nemôžem vytknút, ale musia hrať všetci."
Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Rozhodla druhá tretina, keď sme dostali štyri góly po vlastných chybách."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Išli sme do Skalice s určitým rešpektom, lebo v Skalici sa nám príliš nedarí. Myslím si, že za bojovný a disciplinovaný výkon s podporou brankára Kučeru sme zaslúžene zvíťazili."

Dukla Trenčín - HC Martimex ZŤS Martin 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Hlasy:
Juraj Boldiš (asistent trénera Trenčína): "Po dvoch prehrách sme potrebovali vyhrať a z prílišnej snahy a entuziazmu vznikli v prvej tretine chyby, ktoré spôsobili, že sme inkasovali dva góly a prehrávali. To však hráčov vyburcovalo, vytvorili sme si v ďalšej časti stretnutia tlak a nakoniec vybojovali víťazstvo. V záverečnej tretine mal veľké šance aj súper, ktorý dobre bránil a podal kolektívny výkon."
Jan Neliba (tréner Martina): "Na začiatku zápasu nás Dukla asi podcenila a pomerne rýchlo sme získali dvojgólový náskok. Potom sme ho však bránili až príliš pasívne, Trenčín si vytvoril šance, z ktorých vyrovnal na 2:2. V poslednej tretine bol vývoj na hojdačke, nepremenili sme však naše sľubné šance, ktoré mali najmä Paľov a Riečičiar, naopak, inkasovali sme ďalšie góly. Napriek tomu si myslím, že sme domácim boli dôstojným súperom."

HC VSŽ Košice - HC ŠKP Poprad 4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Hlasy:
Ján Selvek (tréner Košíc): "Dnes vyhral Poprad, Košice prehrali. Nemôže sa stávať, aby sme v takomto zápase urobili zbytočné fauly, či už Nádaždi, Vantroba, Fabián - neobíde sa to bez pokút. Nie som vôbec spokojný s dnešným výsledkom."
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Videli sme veľmi dobrý zápas plný nasadenia, tvrdosti, rýchlosti. Zo stavu 1:3 sme dokázali vyrovnať na 3:3, z tohto pohľadu môžem hodnotiť zápas kladne."

SITA

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ottawa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk