HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tatar sa gólovo presadil hneď v premiére v drese Detroitu
zdroj: Sarah Lindenau/redwingscentral.com

Tatar sa gólovo presadil hneď v premiére v drese Detroitu

Hneď vo svojom úvodnom stretnutí v zámorskej hokejovej NHL sa dokázal gólovo presadiť slovenský hokejový talent, iba 20-ročný Tomáš Tatar

Hneď vo svojom úvodnom stretnutí v zámorskej NHL sa dokázal gólovo presadiť slovenský hokejový talent, iba 20-ročný Tomáš Tatar. Útočník Detroitu sa objavil v zostave "červených krídel" v poslednom dni roku 2010 v zápase proti "ostrovanom" z New Yorku. Napriek prehre 3:4 po predĺžení bude na tento duel nádej slovenského hokeja pravdepodobne spomínať ešte veľmi dlho. Šesťdesiaty draftovaný hráč zo vstupného draftu roku 2009 vyrovnával v 51. min na 3:3, keď mierne{+r66308} pozmenil smer strely Darrena Helma. Dubnického rodáka povolali do prvého tímu Red Wings z farmy v Grand Rapids. "Naozaj som bol prekvapený. Ešte v piatok som totiž trénoval s Griffins. Zavolal si ma tréner (Curt Fraser - pozn.) a povedal mi, že by som mal hrať dnes večer za Red Wings," skonštatoval pre mlive.com ľavý krídelník a pokračoval: "Na zápas som bol pripravený. Bol som trochu nervózny, po niekoľkých striedaniach som sa však cítil oveľa lepšie."

Tatar naznačil veľký talent hneď v sezóne po svojom draftovaní. Ako 19-ročný odohral celý ročník v mužstve Grand Rapids Griffins a bol vôbec najmladším hráčom AHL. Momentálne je jedným z vedúcich strelcov tímu Griffins a pred sebou má svetlú budúcnosť. Tatar pri svojej piatkovej premiére v najstaršej severoamerickej profesionálnej súťaži odkorčuľoval vyše 12 minút, na svojom konte mal aj plusový bod a tri bodyčeky. Rodák z Ilavy, ktorý absolvoval svoju premiéru s dresom s číslom 21, nahradil v zostave Red Wings Patricka Eavesa, ktoréh{+l50551}o trápi bližšie nešpecifikované zranenie hornej časti tela. "Má vášeň pre hru a dobrý ofenzívny inštinkt," skonštatoval na margo mladého Slováka asistent generálneho manažéra mužstva z "mesta automobilov" Jim Nill a dodal: "Má veľmi dobré myslenie, ktoré dodáva energiu jeho hre. Je prvým mužom v rohu, keď treba bojovať o puk. Nebojí sa ani ísť smerom na bránku."

Nádej slovenského hokeja sa vyznačuje rýchlosťou, je silný v hre jeden na jedného a je to rodený kanonier. Tatar v doterajšom priebehu AHL nazbieral počas 35 zápasov dokopy 29 bodov za 9 gólov a 20 asistencií. "Myslím si, že môže hrať kdekoľvek, kde ho dajú," rozhovoril sa o Tatarovych schopnostiach Justin Abdelkader, ktorý s ním strávil časť minulej sezóny v tíme Grand Rapids, a pokračoval: "Je mladý, takže sa stále veľa učí. Myslím si však, že to bude naozaj platný hráč, ktorý môže dobre zapasovať do nášho systému hry."

Najnovšie z klubu: Detroit

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk