HOKEJ.sk HOKEJ.sk

René Pucher prvým viceprimátorom Prešova
zdroj: jäzva

René Pucher prvým viceprimátorom Prešova

René Pucher sa angažuje v komunálnej politike

Staronový primátor Prešova Pavel Hagyari si zvolil za svojho prvého zástupcu bývalého hokejového reprezentanta René Puchera (nezávislý), ktorý sa stal mestským poslancom po prvýkrát. Vo funkcii vystrieda Katarínu Ďurčanskú (nezávislá). Pucher bol menovaný do funkcie 2. januára, {+r52413}pracovať bude na polovičný úväzok. O jeho plate rozhodne mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 26. januára.

Hagyari o svojom rozhodnutí menovať Puchera za prvého viceprimátora informoval na stredajšom brífingu, kde mu odovzdal aj dekrét. Ako uviedol, Puchera pozná dlhšie, s klubom nezávislých, ktorý má deväť členov, sa dohodli veľmi rýchlo. „Som rád, že túto úlohu prijal, rozumieme si politicky aj ľudsky. Aj keď z ekonomických dôvodov sme sa dohodli na polovičnom pracovnom úväzku, pracovať bude na plný plyn,“ uviedol Hagyari.

Pucher bude mať na starosti oblasť športu, investície týkajúce sa rekonštrukcií mestských nehnuteľností a prípravu, koordináciu a riadenie týchto projektov. Pre média uviedol, že túto úlohu prijal s radosťou a zodpovednosťou. „V Prešove je čo zlepšovať. Naše volebné programy s primátorom boli rovnaké,“ povedal Pucher.

René Pucher je rodeným Prešovčanom. V roku 2000 absolvoval Právnickú fakultu na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Hagyari mu na začiatku svojho prvého volebného obdobia dal do dlhodobého prenájmu zimný štadión, Pucher od zmluvy vlani odstúpil.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk