HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Miroslav Šatan podpísal zmluvu s OHK Dinamo
zdroj:

Miroslav Šatan podpísal zmluvu s OHK Dinamo

Slovenský útočník Miroslav Šatan podpísal zmluvu do konca sezóny s ruským tímom OHK Dinamo Moskva z KHL

Útočník Miroslav Šatan podpísal zmluvu do konca sezóny s tímom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) OHK Dinamo Moskva. V noci z nedele na pondelok to vedenie {+r65325,200x229}finalistu Gagarinovho pohára zo sezóny 2009/2010 zverejnilo na oficiálnej klubovej stránke. Tridsaťšesťročný Šatan začal súťažný ročník 2010/2011 v Slovane Bratislava, za ktorý odohral 10 duelov s bilanciou 10 gólov a 6 asistencií. O rodáka z Topoľčian sa v závere roka 2010 zaujímal aj konkurenčný Atlant Mytišči.

O príchode Šatana informovali ruské médiá už v sobotu podvečer, agentúre SITA však na tlačovom oddelení Moskovčanov túto správu nepotvrdili. K novému tímu sa rodák z Jacoviec pripojí v utorok 11. januára 2011 a v KHL bude vystupovať v drese s číslom 11. V mužstve OHK Dinamo sa stal spoluhráčom ďalšej trojice Slovákov - Dominika Graňáka, Martina Štrbáka a Juraja Kolníka. Šatan by mal byť v moskovskom klube náhradou za Čecha Filipa Nováka, ktorý si pre zranenie do konca sezóny už údajne nezahrá.

Prioritou skúseného kapitána majstrov sveta z roku 2002 bolo v úvode sezóny zámorie, napokon sa však rozhodol pre Rusko, kde nikdy predtým nehral. V Európe totiž pôsobil iba na Slovensku. V zámorskej NHL odohral Šatan dovedna 1050 duelov, dosiahol v nich 363 gólov a 372 asistencií. V sezóne 2008/2009 sa stal s Pittsburghom víťazom prestížneho Stanleyho pohára. Okrem toho je aj držiteľom kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta vo farbách slovenskej reprezentácie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk