HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hokejisti SR do 20 rokov vo stvrtok na MS do Kanady

Do Winnipegu namiesto Fabusa Hudec

BRATISLAVA 16. decembra (SITA) - Vo štvrtok 17. decembra ráno odcestujú slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov z Viedne cez Frankfurt do Toronta, kde absolvujú prvé prípravné stretnutie pred juniorským svetovým šampionátom, ktorý ich čaká na prelome rokov v kanadskom Winnipegu. V poslednej chvíli nastala v kádri trénerov Jána Filca a Dušana Žišku jedna zmena, keď žilinského útočníka Petra Fabuša, ktorého z nominácie vyradila zlomená čeľusť, nahradil Bratislavčan Michal Hudec. Sedmičku obrancov na osem potom doplnili reprezentační tréneri Ladislavom Harabínom zo ŠKP Poprad.
"Čakali sme na to, ako sa vyvinie situácia okolo Mariána Hossu a Róberta Dömeho. Momentálne to vyzerá na to, že sa budeme musieť zaobísť bez oboch. Účasť Róberta Dömeho je sa však ešte na vážkach. Rozhodne sa v priebehu dvoch dní," oboznámil agentúru SITA s aktuálnou situáciou tréner Ján Filc. V nominácii na MS je v 23-člennom výbere 10 hokejistov pôsobiacich v amerických a kanadských juniorských súťažiach. O zúžení hráčskeho kádra na 22 sa rozhodne podľa formy, ktorou sa budú prejavovať v zámorí brankári, keď jeden z nich sa stane náhradníkom. "Veľmi rád by som sa ocitol v polohe môjho českého kolegu, ktorý má základ reprezentácie z hráčov pôsobiacich v Česku. Tých doplní maximálne piatimi zo zámoria. My sme po konzultáciách s kolegom Dušanom Žiškom dospeli k pomeru, ktorý sme nominovali. Pokiaľ sme chceli mať to najlepšie, čo môže v drese Slovenska nastúpiť, museli sme voliť túto cestu. Opäť si musíme zopakovať herný systém, ktorý sme nacvičovali v lete a opierať sa morálnu silu našich hráčov. Počas minuloročného šampionátu sa rozhodlo o zložení skupín, ktoré je pre nás veľmi nepriaznivé. Musíme sa s tým však vyrovnať. Našou povinnosťou je zachrániť sa v A-kategórii MS. Cieľom je hrať dobre od prvého stretnutia. Chceme vziať favorizovaným tímom body a postúpiť medzi troch, ktorí budú hrať o medaily. Ak by sme hrali v štvorke o záchranu, chceme skončiť čo najvyššie," povedal pred odchodom tréner Ján Filc. Posledný sa z hráčov pripojí k výprave Ladislav Nagy (Halifax) 21. decembra po ceste slovenského tímu z Toronta do Manitoby.

Program Slovenska v skupine:
26. decembra: Slovensko - Česko (14.00 miestneho času v Brandone)
27. decembra: Slovensko - Kanada (16.00, Brandon)
29. decembra: Slovensko - Fínsko (19.00, Winnipeg)
30. decembra: Slovensko - USA (19.00, Selkirk)

Nominácia Slovenska:
Brankári: Rastislav Staňa (Moose Jaw - WHL), Karol Križan (HK 32 Liptovský Mikuláš), Ján Lašák (HKM Zvolen)
Obrancovia: Tomáš Nadašdi (Spišská Nová Ves), Peter Podhradský (Slovan), Martin Čakajík (Trenčín), Marek Priechodský (Senica), Juraj Slovák (Shawinigan - QMJHL), Peter Smrek (Des Moines - USHL), Branislav Mezei (Belleville - OHL), Ladislav Harabín (Poprad)
Útočníci: Martin Bartek, Roman Macoszek, Michal Košík (všetci Zvolen), Marián Gáborík (Trenčín), Martin Hujsa (Skalica), Peter Sejna (Des Miones - USHL), Ladislav Nagy (Halifax - QMJHL), Zoltán Bátovský, Miroslav Zálešák (obaja Drummondville - QMJHL), Martin Cibák (Medicine Hat - WHL), Ľubomír Pištek (Kelowna - WHL), Michal Hudec (Slovan).

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk