HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 25. kola Extraligy

Ján Selvek (tréner Košíc): "Trenčania dnes hrali oveľa horšie ako keď v Košiciach vyhrali 6:3, a predsa sme ich nedokázali zdolať. Hokej vymysleli pre rozumných, dnes sme však ukázali veľa sprostých vecí. Zbytočne si rozoberáme na videu zápasy, keď sa chyby neustále opakujú dookola."

Július Šupler (tréner Trenčína): "Myslím, že to bol veľmi dobrý zápas, z našej strany so šťastnejším záverom. Cením si, že chlapci podali veľmi dobrý výkon, nebyť viacerých vylúčení, zápas sme mohli vyhrať aj v riadnom hracom čase."

Tibor Turan (asistent trénera Popradu): "Diváci v Poprade po dlhšej dobe videli výborný hokej, o čo sa pričinil aj kvalitný súper. Škoda prvej tretiny, keď sme nevyužili množstvo šancí. V druhej tretine nás Slovan trochu zaskočil rýchlejším napádaním. Neskôr sme sa z toho dostali a v predĺžení, ktoré je lotériou, sme rozhodli. Musím poďakovať všetkým aktérom na ľade."

Ivan Dornič (asistent trénera Slovana): "Myslím si, že teraz sa nachádzame v menšej kríze. Chlapci sú si toho vedomí, a preto sme sa aj ťažšie rozbiehali. Na začiatku zápasu sme mali vylúčených troch hráčov, čo nás stálo nemálo síl. Rozhodla druhá tretina. Dali sme gól a mysleli sme si, že druhý padne sám. Domáci vyrovnali a my sme sa dostali do kŕču."

Dušan Gregor (tréner Skalice): "Proti Zvolenu sme odohrali pekný, bojovný, vzrušujúci, ale aj nešťastný zápas. Lídrovi súťaže sme totiž boli vyrovnaným súperom, chýbalo trochu šťastia a mohli sme sa tešiť z víťazstva. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon, ukázali kolektívny duch, hrali agresívne, s nasadením."

Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Na horúcej skalickej pôde, ktorá dosiahla slušný výsledok proti Košiciam, už je to akosi pravidlom, že výsledok sa nerodí ľahko. Cez všetky okolnosti, že sa nám nedarí v Skalici, z dvoch tretín sa nám to podarilo, keď sme an Záhorí získali dva body. V druhej tretine sme však mali dosť príležitostí a mali sme zápas rozhodnúť vo svoj prospech. Boli by sme však ochotní obetovať aj tri body, pretože z tohto zápasu si odnášame zranených až šesť hráčov."

Ján Hegyi (tréner Liptovského Mikuláša): "V priemernom zápase sme si vypracovali množstvo šancí, ktoré sme však nevyužili. Opäť sa ukázalo, že najväčším problémom je dať gól. Urobili sme potom aj veľa chýb a nepresností v rozohrávke, z čoho pramenila nervozita a zbytočné vylúčenia. V prestávke sa potrebujeme dostať z akejsi nervozity, ktorá v tíme vládne, a pripraviť sa na ďalšie pokračovanie súťaže."

Jan Neliba (tréner Martina). "Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, v ktorom až na prvú tretinu podali hráči veľmi bojovný výkon. Chlapci hrali aktívne, aj keď sa dopustili menšej nedisciplinovanosti, dotiahli sme zápas nakoniec do víťazného konca. Kľúčovým momentom bola takmer šesťminútová presilovka domácich, ktorú nedokázali využiť. Dobre nám zachytal brankár Pisár."

SITA

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk