HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Corgon Cup - Francuzsko - Slovensko 0:2

Francúzsko - Slovensko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 38. Pardavý, 57. Kolník, vylúčení: 5 - 2, presilovky: 0 - 0, oslabenia: 0 - 0, rozhodovali: Čaprnka - Halecký, Nemčovič (všetci SR), 2200 divákov.

Úvod stretnutia bol opatrný. Postupne sa však Slováci začali presadzovať, ale narážali na dobre organizovanú obranu súpera. Najlepším hráčom hostí bol brankár Huet. Slováci síce naňho vyslali veľký počet striel, tie však nemali patričný dôraz. Francúzsky gólman kapituloval až v závere druhej tretiny, keď po vtipnej kombinácii Stantiena, ktorý našiel úplne voľného Pardavého sme sa dostali do vedenia. Od týchto momentov sa mohlo zdať, že Francúzi otvoria hru a slovenským útočníkom sa bude ľahšie dýchať, no opak bol pravdou. Slováci stále len veľmi ťažko prechádzali cez dobre bránenú obrannú modrú čiaru Francúzska. S ojedinelých protiútokov mohli dokonca domácich potrestať. Nestalo sa tak a v 57. minúte sa predviedol Kolník a po najkrajšom okamihu zápasu upravil na 2:0.

Ján Šterbák (tréner Slovenska): "Úvod stretnutia nebol podľa našich predstáv. V druhej tretine sme si vytvorili gólové príležitosti, hra mala dobrú úroveň a v tomto duchu sme dotiahli stretnutie až do konca. Musím vyzdvihnúť výborne organizovanú obranu Francúzska, ktorú sme ťažko prekonávali o čom svedčí aj tesný výsledok."

Mikael Lundstöm (tréner Francúzska): "Snažili sme sa hrať vyslovene obranne, čo sa nám aj darilo. Som veľmi spokojný s úspešnosťou našej taktiky. Škoda, že sme nedokázali za stavu 0:1 premeniť veľkú šancu. Vyplývajúc z obrannej hry nám neostávalo dostatok síl na častejšie útoky."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk