HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 26. kola slovenskej Extraligy

Slovan Bratislava - HC Košice 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)
Hlasy:
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Trochu som mal obavy z toho, ako sa na hráčoch prejaví náročný program posledných dní. Po náročnom stretnutí proti Třincu sme totiž mali len 24 hodín na zotavenie. Našťastie sme strelili rýchle góly, čo nám pomohlo a potom sme hrali už v pohode."
Mojmír Božík (asistent trénera Košíc): "Slovan bol favoritom v tomto stretnutí, čo aj na ľade potvrdil. Prevyšoval nás vo všetkých herných činnostiach. Mrzí ma, že mladí hráči v našom tíme tentoraz nezabojovali, hrali ustráchane aj za nepriaznivého stavu. Dnes sme chceli nechať odpočinúť Klempu."

HKm Zvolen - HK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Hlasy:
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Úvod zápasu sme nezachytili. Od stavu 3:2 však už naša hra nabrala potrebné kontúry. Výsledok mohol byť vzhľadom na naše šance ešte výraznejší, avšak s ohľadom na problémy našich obrancov ho berieme."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Prišli sme do Zvolena s cieľom hrať dobrý hokej s nasadením. Rozhodla však skúsenosť domácich. Vzhľadom na situáciu v akej sa momentálne nachádzame, je pre nás prehra 2:6 prijateľná."

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:5 (2:2, 2:2, 2:1)
Hlasy:
Juraj Boldiš (asistent trénera Trenčína): "Zaujímavý zápas, bol vzrušujúci hlavne z diváckeho pohľadu, nám trénerom ale jeho priebeh hral na nervy. Museli sme poriadne zabojovať a robiť aj korektúry v zostave, pretože víťazstvo nás stálo veľa síl. Hostia hrali dve tretiny dobre a disciplinovane."
Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Dve tretiny to bolo vyrovnané stretnutie, v ktorom sa súperi striedali vo vedení a tento zápas sa museli divákom páčiť. Rozhodlo sa v tretej tretine, kedy sme dostali góly po individuálnych chybách, ktoré sa u nás na súperových ihriskách opakujú príliš často. Opäť sme sa poučili, že musíme hrávať vonku koncentrovane celých 60 minút."

MHC Martin - ŠKP Poprad 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Hlasy:
Jan Neliba (tréner Martina): "Bol to bojovný zápas. Predstavoval som si však lepšiu rozlúčku s Martinom. Veril som, že môžeme Poprad aj zdolať, ale hostia vyhrali zaslúžene. V martinskom mužstve chýbajú skúsení hráči, ktorí by v kritických momentoch zobrali na seba zodpovednosť, hoci bojovnosť im nemožno uprieť. Výraznou slabinou je nemohúcnosť v koncovke a slabšie sebavedomie."
Tibor Turan (asistent trénera Martina): "Vedeli sme, že Martin je doma húževnatým súperom. Dnes bolo dôležité, že sme sa ubránili dvakrát presilovke súpera piatich proti trom. Máme svoje vnútorné problémy, ktoré však na našom výkone nezanechali žiadne stopy. Hráči dokázali, že vedia hrať hokej."

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk