HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šupler novým trénerom CSKA Moskva, mal šesť ponúk z KHL
zdroj:

Šupler novým trénerom CSKA Moskva, mal šesť ponúk z KHL

Július Šupler sa s CSKA Moskva dohodol na zmluve na 2+1 rok

Slovenský tréner Július Šupler povedie v sezóne 2011/2012 slávny ruský klub CSKA Moskva. Šesťdesiatročný Popradčan sa s vedením bývalého armádneho klubu dohodol na podmienkach kontraktu, ktorý slávnostne podpíšu v najbližšom čase. Šupler doteraz pôsobil v ďalšom tíme Kontinentálnej hokejovej ligy, lotyšskom Diname Riga. "Od 1. júla budem trénerom CSKA Moskva. Dohodli sme sa na zmluve na dva roky s ročnou opciou. S predstaviteľmi CSKA sme rokovali v posl{+r37825,200x250}edných dvoch týždňoch. K záverečnému slovu sme došli v stredu večer. Na budúci týždeň cestujem do Moskvy a v pracovnom nasadení budem pripravovať novú sezónu. Je to pre mňa veľká česť a výzva viesť toto mužstvo," potvrdil pre agentúru SITA Július Šupler, ktorý po svojom príchode do ruskej metropoly musí vyriešiť otázku ďalšieho zloženia realizačného tímu aj hráčskeho kádra.

V CSKA by chcel pracovať postupnými krokmi. Šupler je známy ofenzívnym poňatím hokeja a tento štýl hry by chcel vštepiť aj svojim novým zverencom. Bývalý slávny klub z éry Sovietskeho zväzu v posledných rokoch nepatrí medzi špičku, jeho vedenie ho však chce vrátiť na piedestál. "Hráči CSKA sa o útočné poňatie hry snažia už niekoľko rokov, aj keď sa ešte nedostali na úroveň, ktorú by očakávalo vedenie. V tomto mužstve vidím však veľa pozitívnych vecí, má potenciál. Navyše má výborné mládežnícke družstvo v MHL, je na čom stavať. Koncepcia klubu je ísť krok za krokom a pokúsiť sa vrátiť CSKA na miesta, ktoré mu patria. Nemáme postavenú latku tak, že musíme okamžite získať majstrovský titul. Je to otázka postupných krokov budovania mužstva," uviedol Šupler, ktorý má s budovaním tímu bohaté skúsenosti. V minulosti sa pod jeho vedením prepracovala slovenská reprezentácia z C-kategórie do elitnej skupiny MS, neskôr v Bielorusku vystaval tím Dinama Minsk a v Lotyšsku stál tri roky za projektom Dinama Riga. Lotyšský účastník KHL sa aj napriek značne nižšiemu rozpočtu v porovnaní s inými tímami pod jeho vedením vždy dostal do play-off. "Práca budovania mužstva postupnými krokmi ma vždy napĺňala. Aj to bol jeden z aspektov, prečo som prijal ponuku CSKA," uviedol pre SITA Július Šupler.

O bývalého trénera slovenskej hokejovej reprezentácie sa zaujímalo viacero klubov KHL, pokračovať v spolupráci s ním chceli aj v lotyšskej Rige. "Nebudem hovoriť o konkrétnych kluboch. Mal som šesť ponúk z KHL a všetky si vážim. Je to odraz mojej práce nielen v posledných troch rokoch. Ľudia si vedia prečítať históriu a zhodnotiť prácu človeka," doplnil Július Šupler.

V CSKA dlho rozmýšľali nad menom nového kormidelníka, napokon sa rozhodli pre Júliusa Šuplera. "Hovoríme rovnakým jazykom, rozhovor s ním sa mi veľmi páčil. Predstavili sme mu stratégiu rozvoja klubu, rozobrali aj jeho budúcich spolupracovníkov," povedal pre Ria Novosti prezident CSKA Viačeslav Fetisov.

.

Najnovšie z klubu: CSKA Moskva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk