HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 28. kola extraligy

Súhrn hlasov trénerov po nedeľňajších zápasoch 28. kola hokejovej West extraligy:

HKM Zvolen - HC ŠKP Poprad 8:3 (4:1, 4:1, 0:1)
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Rozhodli vstupy do prvých dvoch tretín, keď sme sa dokázali strelecky presadiť. Dosť to ovplyvnilo náš výkon, hrali sme potom v ešte väčšej pohode. Boli sme aktívnejši aj čo sa týka streľby."
Tibor Turan (asistent trénera Popradu): "Opäť sme nezachytili úvod stretnutia. Nezopakovali sme výkon z posledných zápasov. S prístupom hráčov najmä v úvode nie som spokojný. Nepomohlo ani to, že sme im pred zápasom dohovárali."

HK 32 VA L.Mikuláš - HC VSŽ Košice 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Ján Hegyi (tréner Lipt. Mikuláša): "Chceli sme dnes vyhrať. Chlapci hrali s nasadením a počas celého zápasu mali hru pod kontrolou. V dôležitých momentoch nás podržal aj brankár Kučera. Podarilo sa nám pretrhnúť streleckú smolu, ktorá nás prenasledovala niekoľko zápasov. Ocenil by som výkon mužstva, ktorý nastúpil pod psychickým tlakom. Moji zverenci hrali uvoľnene a dobre kombinovali."
Mojmír Božík (asistent trénera HC Košice): "Z našej strany to bol vari najslabší výkon v tejto sezóne. Domácim sme tým uľahčili cestu za jednoznačným víťazstvom. Máme päť zranených hráčov základnej zostavy. Mrzí ma však, že mladí hokejisti si nedokážu vážiť šancu, ktorú dostali. Takto sa o miesto v kádri nebojuje."

HC Martimex ZŤS Martin - HK 36 Skalica 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Kto by dnes strelil z nášho mužstva gól, toho by sme zaplatili zlatom. Vypracovali sme si neúrekom šancí, mali sme veľký tlak, no gólovo sme vyšli totálne naprázdno. Naopak hostia vyťažili z minima maximum a z troch našich chýb celkovo v zápase využili dve na strelenie gólov. Nový hlavný tréner Milan Skokan by už mal byť k dispozícii v utorok proti Trenčínu."
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Možno to nebol najkrajší hokej, ale obidve mužstvá preukázali túžbu po víťazstve. Na našej strane bolo viac umenia, preto si myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Absolutórium si zaslúži brankár Lipovský."

HC Slovan Harvard Bratislava - Dukla Trenčín 3:4 (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1) po predĺ.
Ľubomír Pokovič (tréner Slovanu): "Nezačali sme dobre, ale vývoj stretnutia sa nám podarilo otočiť. Pokiaľ by sme využili aj ďalšie príležitosti, mohli sme rozhodnúť. Vedenie sa nám však nepodarilo udržať, keď na situáciu, z ktorej Trenčín vyrovnal, som hráčov cez oddychový čas upozorňoval. Na tretíkrát to však Dukle vyšlo. Chlapci však bojovali, ťažko im niečo vyčítať."
Július Šupler (tréner Trenčína): "Podali sme disciplinovaný výkon a svojim zverencom sa zaň môžem poďakovať. V druhej tretine pri našom vedení 2:0 nás Slovan zatlačil, naši mladí hráči chceli rýchlo vyhodiť puk, z čoho rezultovali chyby a následne góly. Som rád, že sme udržali trend z úspešného zápasu so Zvolenom."

SITA

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk