HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Poprade budú modernizovať zimný štadión pre potreby KHL
zdroj: jäzva

V Poprade budú modernizovať zimný štadión pre potreby KHL

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade schválili investície do zimného štadióna s pripravovaným vstupom HC Lev Poprad do Kontinentálnej hokejovej ligy. Mesto tiež prenajalo HC Lev Poprad pozemok na výstavbu tréningovej ľadovej plochy.

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade v pondelok schválili 200 000 eur na modernizáciu zimného štadióna. Táto investícia súvisí s pripravovaným vstupom HC Lev Poprad do Kontinentálnej hokejovej ligy. Podstatná časť peňazí pôjde na zvýšenie osvetlenia ľadovej plochy zo súčasných približne 1000 na 1500 luxov. Okrem toho by sa mala na zimnom štadióne upraviť kabína rozhodcov, vymeniť opotrebované mantinely, zvýšiť siete za bránkami, upraviť medzery medzi plexisklami, zriadiť vnútorný televízny okruh a zabezpečiť podmienky pre on-line internetové prenosy.

Poslanci tiež schválili prenájom pozemku s rozlohou 5000 štvorcových metrov vedľa zimného štadióna, na ktorom sa dnes nachádza parkovisko, pre výstavbu tréningovej ľadovej plochy pre spoločnosť HC LEV Poprad, s.r.o. „Pokiaľ to bude definitívne oznámené, hoci ja stále verím, že Poprad bude účastníkom KHL, sme pripravení na rokovania a schválenie projektu,“ uviedol primátor Anton Danko. Nová hala s kapacitou okolo 300 miest na sedenie bude prepojená s existujúcim zimným štadiónom. Pozemok získa spoločnosť za jedno euro na čas neurčitý na výstavbu tréningovej ľadovej plochy. Novú hokejovú halu musí postaviť HC LEV Poprad na vlastné náklady do 31. decembra tohto roka. Podmienkou prenájmu je aj následný, do 30 dní po kolaudácii, bezodplatný prevod novopostavenej haly do vlastníctva mesta.

Po výstavbe tréningovej ľadovej plochy príde zimný štadión o jednu z dvoch veľkých parkovacích plôch.

„Parkovanie bude problém, ale verím, že Tatravagónka vyjde v ústrety,“ uviedol Danko. Problémy s parkovaním sú v blízkosti zimného štadióna už teraz, najmä počas vypredanej kapacity zimného štadióna. Jediné voľné parkovacie miesta pri zimnom štadióne sú pred spoločnosťou Tatravagónka, a.s., ktoré sa nachádzajú oproti zimnému štadiónu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk