HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Forsberg asistentom GM v rodnom klube MODO
zdroj:

Forsberg asistentom GM v rodnom klube MODO

Forsberg sa v novej úlohe podľa vlastných slov "cíti perfektne" a teší sa, že "bude zábavné budovať novú budúcnosť klubu MODO"

Bývalý vynikajúci švédsky hokejista Peter Forsberg sa v stredu stal asistentom generálneho manažéra v klube MODO v jeho rodnom meste Örnsköldsvik. Jeho agendu bude tvoriť dohľad nad športovou činnosťou klubu a pomoc pri marketingu a vyhľadávaní nových talentov. Forsberg sa v tomto klube stretne s ďalším vynikajúcim švédskym hokejistom a priateľom Markusom Näslundom, ktorý sa stal generálnym manažérom klubu. Obe bývalé hokejové hviezdy v klube vyrástli a spolu hrávali v {+r68190}mládežníckych družstvách. Forsberg sa v novej úlohe podľa vlastných slov "cíti perfektne" a teší sa, že "bude zábavné budovať novú budúcnosť klubu MODO".

Tridsaťsedemročný Forsberg vo februári ukončil kariéru, keď po podpise zmluvy s Coloradom mu zdravotné problémy s nohou dovolili odohrať len dva zápasy. Dvojnásobný olympijský víťaz (1994, 2006) i majster sveta (1992, 1998) v predchádzajúcej sezóne nastúpil na 23 zápasov za svoj materský klub MODO. Napokon sa tento držiteľ Stanleyho pohára z rokov 1996 a 2001 dostal aj do švédskej nominácie na ZOH 2010 vo Vancouveri, kde však s "troma korunkami" skončil vo štvrťfinále proti Slovensku.

V klube MODO pôsobila v aktuálnej sezóne aj dvojica slovenských reprezentačných útočníkov Ladislav Nagy a Ľuboš Bartečko, ktorí svojimi výkonmi pomohli udržať klub v najvyššej švédskej súťaži elitserien až po baráži.

Najnovšie z ligy: Švédsko

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk