HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 29. kola extraligy

Súhrn hlasov trénerov po utorkových zápasoch 29. kola hokejovej West extraligy:

HC ŠKP Poprad - HC VSŽ Košice 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Po veľmi laxnom začiatku sme prehrávali, lebo sme dostali veľmi lacné góly. Nepodržal nás ani brankár Šimonovič. Márna bola naša snaha zvrátiť výsledok. Nakoniec to bojovné Košice dotiahli do víťazného konca."
Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Po včerajšom dohovore našich funkcionárov po výprasku na Liptove si to chlapci zobrali k srdcu. Príkladne bojovali po celý zápas a išli dôrazne do osobných súbojov. Vytvorili sme si dostatok šancí na to, aby sme tento zápas vyhrali. Brankár Fedor stopercentne nahradil chorého Klempu."

HC Martimex ZŤS Martin - Dukla Trenčín 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Milan Skokan (tréner Martina): "Treba poblahoželať súperovi k víťazstvu. Na hre oboch mužstiev bolo vidieť rozdiely. Zatiaľ čo nám sa nedarí, Trenčín hrá v pohode. V obrane sme spravili veľa chýb, ktoré hostia potrestali."
Július Šupler (tréner Trenčína): "Som rád, že sme v Martine potvrdili stúpajúcu formu. Celé mužstvo podalo kolektívny výkon a s prehľadom doviedlo zápas do víťazného konca.

HK 32 VA L.Mikuláš - HK 36 Skalica 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Ján Hegyi (tréner Liptovského Mikuláša): "Chlapci bojovali s maximálnym nasadením, žiaľ, odklonilo sa od nich športové šťastie. Vlastne sme prehrali súboj s brankárom Lipovským. O výsledku rozhodla slabšia päťminútovka na začiatku druhej tretiny, keď sme po dvoch individuálnych chybách umožnili súperovi otočiť výsledok. V ďalšom priebehu sme však mali ešte dosť gólových situácií, keď sme mohli zvrátiť vývoj zápasu."
Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Aj keď náš výkon nebol stopercentný, mužstvo potvrdilo vzostupnú formu z posledných zápasov. Veľmi dobre zachytal Lipovský a dobre zahrala aj obrana, napriek tomu, že máme dvoch zranených bekov zo základnej zostavy. Som rád, že sme Liptákom vrátili poslednú prehru z domáceho ľadu. Verím, že forma nám vydrží, mužstvo hrá disciplinovane súdržne a s nasadením."

HC Slovan Harvard Bratislava - HKM Zvolen 2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) po predĺ.
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Dnes sme boli blízko víťazstva už v riadnom hracom čase. Preto nás nešťastný gól, ktorý sme inkasovali v závere, mrzí. Treba však priznať, že Zvolen mal viacero šancí a len výborný výkon Rybára nás niekoľkokrát zachránil. Som rád, že aspoň v predĺžení sa k nám priklonilo šťastie."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Dnes sme videli zaujímavé stretnutie dvoch vyspelých tímov. Som spokojný s výkonom mužstva. Zápas bol náročný aj z psychickej stránky. Myslím si, že za predvedený výkon sme si bod zaslúžili."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk