HOKEJ.sk HOKEJ.sk

HC Lev vstupuje do KHL, v Poprade tri tímy
zdroj: jäzva

HC Lev vstupuje do KHL, v Poprade tri tímy

Hokejový klub HC Lev, ktorý bude pôsobiť v Poprade, sa stal novým účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy

Hokejový klub HC Lev, ktorý bude pôsobiť v Poprade, sa stal novým účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy. Jeho prijatie do nadnárodnej ruskej súťaže potvrdil v Bratislave prezident KHL Alexander Medvedev. HC Lev bude prvým klubom zo strednej a západnej Európy, ktorý bude účinkovať v KHL. "Máme za sebou dlhú cestu. HC Lev splnil všetky podmienky. Či už z hľadiska financií, infraštruktúry alebo ďalších záležitostí. Myslím si, že účasť slovenského tímu v bojoch o Gagarinov pohár prinesie do našej krásnej hry nové prvky a pomôže aj slovenskému hokeju na ceste jeho rozvoja," povedal Alexander Medvedev.

HC Lev by mal hrať v divízii s moskovskými tímami Spartak, CSKA a Dinamo, s Dinamom Riga a SKA Petrohrad. V novej sezóne po vstupe popradského tímu bude v KHL {+r60731}pôsobiť celkovo 24 klubov. Do budúcnosti nie je vylúčené ani rozšírenie o ďalšie kluby, hovorí sa predovšetkým o talianskom tíme z Milána. V Poprade pripravujú projekt HC Lev už dlhšiu dobu. Ako potvrdil generálny riaditeľ klubu Roman Slavčev, v súčasnosti už prebiehajú rozhovory s hráčmi. Realizačný tím vrátane trénerov predstavia v priebehu dvoch týždňov. "Základ nášho tímu zo 70 až 80 percent vytvoria Slováci a Česi, určite sa však v ňom objavia aj ďalší zahraniční hráči. Rozpočet nášho klubu je napríklad na úrovni lotyšského Dinama Riga alebo aj ďalších klubov KHL," doplnil Roman Slavčev.

V Poprade sa bude aj naďalej hrať extraliga, miestny HK bude farmou HC Lev. Tím KHL môže mať na súpiske 25 hokejistov, ďalších šiestich hráčov môže mať vo farmárskom klube. HC Lev bude mať aj juniorský tím Tatranskí vlci, ktorý bude účinkovať v mládežníckej MHL. Cena vstupného na zápasy v KHL bude okolo 10 až 12 eur.

{+l60693}Predstavitelia HC Lev ešte musia urobiť viaceré opatrenia, aby štadión v Poprade spĺňal všetky požiadavky na KHL. Predovšetkým sa musia zvýšiť ochranné siete za bránkami, zvýšiť osvetlenie na 1500 luxov a pripraviť iné zázemie pre videorozhodcov. "Všetko by sme mali stihnúť do polovice augusta," doplnil Roman Slavčev. V Poprade by do troch mesiacov mala vyrásť aj nová tréningová hala. Po jej postavení v nej budú svoje zápasy v MHL hrávať Tatranskí vlci, extraligista i tím KHL budú pôsobiť v hlavnej aréne.

S pristúpením HC Lev do KHL nemá problém ani Medzinárodná hokejová federácia. Podľa jej prezidenta Reného Fasela stačil súhlas Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). "Naše pravidlá sú jasné. Keďže povolenie dal SZĽH, my nemôžeme nič namietať. Osobne si však myslím, že kluby zo Švajčiarska a Švédska v budúcnosti nevstúpia do KHL. Skôr sa rozprávame o podobe nadnárodnej mládežníckej súťaže," uviedol René Fasel.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk