HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lintner zostáva vo fínskom SaiPa
zdroj:

Lintner zostáva vo fínskom SaiPa

"Keď som po sezóne odchádzal z Fínska, bolo mojou prioritou vrátiť sa na jeseň opäť do SaiPa. Mal som na stole aj iné ponuky, no SaiPa bola mojim prvým výberom," skonštatoval Lintner

Slovenský reprezentačný obranca Richard Lintner predĺžil o rok zmluvu s tímom fínskej SM-liigy SaiPa Lappeenranta. Informáciu priniesla oficiálna stránka klubu.

Tridsaťtriročný trenčiansky odchovanec Lintner sa stal hráčom SaiPa v novembri minulého roku a v 29 zápasoch zaznamenal 20 bodov{+r70946} (10+10). "Keď som po sezóne odchádzal z Fínska, bolo mojou prioritou vrátiť sa na jeseň opäť do SaiPa. Mal som na stole aj iné ponuky, no SaiPa bola mojím prvým výberom," skonštatoval Lintner. Slovenský reprezentant chýbal na májových domácich majstrovstvách sveta, keďže si v prípravnom zápase slovenskej reprezentácie vo Fínsku na začiatku apríla natrhol obličku. Do Fínska sa skúsený bek chystá až v októbri, no so svojím tímom sa stretne už v auguste na prípravnom turnaji v Rige. Lintner sa ako obvykle bude pripravovať na novú sezónu doma v Trenčíne spolu s ďalšími Trenčanmi z KHL a NHL. "Je pre mňa dôležité, že môžem trénovať s dobrými priateľmi. Verím, že do nasledujúcej sezóny vstúpim v lepšej forme a fyzicky silnejší. Keď sa vrátim, budem lepším hráčom pre SaiPa," sľubuje Lintner. Ten má za sebou v dresoch Nashvillu, New York Rangers a Pittsburghu tri sezóny v NHL. Hrával aj vo Švédsku (Modo, Djurgarden, Skeleftea, Färjestad), vo Švajčiarsku (Fribourg) a v KHL (Minsk), na úvod sezóny zvykol odohrať aj niekoľko zápasov za Duklu Trenčín.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Saipa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fínsko

Pozri viac

ProFutbal.sk