HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 32. kola extraligy

Súhrn hlasov tréner po utorňajších zápasoch 32. kola hokejovej West extraligy:

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Myslím, že náš výkon poznačil rýchly gól Skaličanov. Bohužiaľ, prispôsobili sme sa defenzívnemu štýlu súpera. Ťažko sme sa presadzovali cez stredné pámo, ktoré Skaličania dobre vykrývali. Varovným signálom pre nás je fakt, že prvé tri naše góly strelil obrancovia."
Ján Gregor (tréner Skalice): "Napriek prehre sme neodohrali zlý zápas. Stretnutie sme si prehrali v druhej tretine, keď sme nevyužili naše príležitosti, zatiaľ čo Zvolen zo svojich šancí skóroval. Aj napriek prehre chcem chlapcom za výkon poďakovať."

Dukla Trenčín - HC Košice 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Juraj Boldiš (asistent trénera Trenčína): "Bol to dobrý hokej pre divákov. V prvej tretine sme mali herne navrch, potom akoby opticky tempo hry upadlo, ale bolo to spôsobené tým, že obe mužstvá začali dôslednejšie brániť, na ľade nebolo toľko priestoru a hráči sa ťažšie presadzovali. Som rád, že sme našim fanúšikom dali pekný vianočný darček."
Mojmír Božík (asistent trénera Košíc): "Nezvládli sme prvú tretinu, po ktorej sme po hrubých individuálnych chybách prehrávali 0:3. Potom sme hru vyrovnali, nevyužili sme však vinou momentálnej indispozície útočníkov niekoľko sľubných únikov a keďže sme nedali gól, nemohli sme bodovať."

MHC Martin - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 0:5
Milan Skokan, tréner Martina: "O výsledku rozhodla I. tretina, v ktorej sme dostali príliš lacné góly. Také góly nepadajú ani v žiackej lige. Po I. tretine sme sa psychicky pozbierali, ale nevyužili sme veľa šancí. Boj bez myšlienky neprináša žiaden účinok. Najmä z výkonu v I. tretine som rozčarovaný."
Ján Hegyi, tréner Liptovského Mikuláša: "Tento zápas sa hral o šesť bodov. Preto sme ho chceli vyhrať. Na ľade to bol boj nervov, ktorý sme doviedli do víťazného konca. Chlapci hrali dobrý hokej, zodpovedne bránili a strieľali aj góly. Od začiatku sme hrali to, čo sme si predsavzali."

Slovan Bratislava - ŠKP Poprad 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Začali sme veľmi vlažne, čo súper využil. Po oddychovom čase sa situácia zlepšila, vytvorili sme si viacero gólových príležitostí a podarilo sa nám vyrovnať. Na kolená nás však dostali dva góly súpera v druhej tretine. V závere sme chceli vyrovnať, no nepodarilo sa nám to."
Tibor Turan (asistent trénera Popradu): "Trochu sme sa obávali dnešného stretnutia. Do Bratislavy sme totiž cestovali bez piatich hráčov základnej zostavy. Opäť sa však ukázalo, že keď sa mužstvo zomkne, má vnútornú silu. V porovnaní s domácim zápasom proti Slovanu sme sa vyvarovali chýb, po ktorých súper strelil u nás rozhodujúce góly."

SITA

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk