HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po 33. kole West Extraligy

ŠKP Poprad - MHC Martin 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Tibor Turan (asistent trénera Popradu): "Pre nás to bol dosť nervózny zápas, nakoľko sme hneď na začiatku nevyužili niekoľko výborných príležitostí. Pomaly sme prestávali veriť, či dnes vôbec strelíme gól. Napokon sa to podarilo. Prvý gól sme poistili v závere druhým, a preto sme si víťazstvo zaslúžili."

Milan Skokan (tréner Martina): "Myslím si, že diváci videli dramatický zápas. Hrali sme veľmi disciplinovane. Keby sme tak hrali v predchádzajúcom kole, mohli sme mať nejaké body naviac. Škoda, že sme nezvládli záver zápasu, lebo sme v ňom mali šance. Ak by sme aspoň jednu premelili, strenutie by bolo ešte dramatickejšie. Urobili sme však zbytočný faul, domáci nás potrestali druhým gólom a rozhodli o výsledku."

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Bol to náš posledný zápas v tomto roku i v storočí. Mužstvo bolo dostatočne motivované, žiaľ hokej je taký, že aj po vedení 2:0 sa môže situácia zvrtnúť. Myslím si však, že za bojovnosť a odhodlanie sme si zaslúžene vybojovali dva body."

Július Šupler (tréner Trenčína): "Hrali sme bez piatich obrancov zo štandardnej zostavy, vrátane juniorských reprezentantov Gábriša, Zajaca a Starostu a bolo cítiť, že sme hrali na štyroch obrancov. Preto zaskakovali v defenzíve útočníci Hanzal a Sloboda. Skalica hrala dobre, som však rád, že sme v závere tretej tretiny vyrovnali na 2:2. Chcem pogratulovať chlapcom, že to nevzdali po dvojgólovom manku a prajem im, aby pokračovali v takých úspechoch."

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 2:3 (1:2, 0:0, 1:2)

Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Zodpovedne sme sa na tento zápas pripravili. Napriek prehre som spokojný s prístupom hráčov. Výkonnosť mužstva išla hore, čo naznačil už zápas v Martine. Zvolen je však veľmi ťažký a skúsený súper, ktorý využil každé naše zaváhanie. Trikrát sme nepokryli voľných hráčov súpera, čo hostia využili. Aj my sme mali niekoľko čistých gólových šancí, hlavne v druhej a na začiatku tretej tretiny, nepremenili sme ich však a to rozhodlo."

Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "V Liptovskom Mikuláši sa ťažko hrá, navyše sme vedeli, že Liptáci vyhrali predtým vysoko v Martine. Napriek tomu nás domáci prekvapili agresívnou hrou. Aj keď sme celý zápas vyhrávali, nedostali sme sa do vyššieho vedenia. Bolo to napínavé pre divákov až do konca, vyhrali sme, ale so šťastím."

Slovan Bratislava - HC Košice 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Hráčom nemožno uprieť snahu. Bojovali, hrali dobre najmä v defenzíve, s výnimkou predĺženia. Mali sme dostatok šancí, aby sme strelili góly. Tie však nepadli, a tak sme opäť prehrali."

Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Do Bratislavy sme cestovali s malou dušičkou, pričom naším cieľom bolo nedostať veľa gólov. Hráči boli motivovaní posledným výpraskom, keď sme naposledy prehrávali už po prvej tretine 0:8. Musím pochváliť celý kolektív, podarilo sa nám vykrývať stredné pásmo. V útoku sme však neboli vôbec nebezpeční. Víťazstvo je pre nás veľmi cenné."

SITA

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk