HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kontinentalny pohar

Kosice - Omsk 2:3

HC VSŽ Košice - Avangard Omsk 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Góly: 25. Rybovič, 37. Mižík - 49. Rjabikin, 56. Sušinskij, 60. Kamencev, vylúčení: 3 - 3, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Favorin (Fín.) - Český, Odinš (obaja ČR), 2 000 divákov.

Druhé stretnutie finálového turnaja Kontinetnálneho turnaja kvalitou predčilo prvé. Hoci v úvodnej časti gól nepadol, brankári sa na nedostatok práce sťažovať nemohli. Najmä Vjukin sa zapotil po príležitostiach Libu či Vaica. V druhej tretine otvoril účet prudkou strelou Rybovič. Ten istý hráč mal na hokejke aj ďalší gól, ale neuspel. Zato situáciu dvoch na jedného po prihrávke R. Puchera vyriešil pohodlne Mižík. V záverečnej dvadsaťminútovke sa Košičania sústredili na defenzívu, čo sa im nakoniec nevyplatilo. Fyzicky lepšie pripravení Rusi zaslúžene vyrovnali, ba dokonca v poslednej minúte strelili víťazný gól.

Milan Jančuška, asistent trénera Košice:"Nepoznali sme súpera, nevedeli sme v akej je forme. Preto sme v prvej tretine bránili stredné pásmo. V druhej tretine sme dali dva góly a keby Rybovič či Vaic zvýšili na 3:0, už by sme zápas dotiahli do víťazného konca. Po druhej tretine sme hráčov upozorňovali na to, aby sa nestiahli do vlastnej tretiny, ale nestalo sa. Inkasovali sme po hrubých chybách."

Vladimír Golubovič, tréner Omsk: "V prvom rade chcem poďakovať za organizáciu a milé privítanie. Musím povedať, že sme mali šťastie. Kto dáva góly, ten víťazí, my sme ich dali tri, kým domáci len dva, hoci ich mohlo byť viac."

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk