HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 35. kola extraligy

Súhrn hlasov trénerov po nedeľňajších zápasoch 35. kola hokejovej West extraligy:

HC Košice - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Hlasy:
Milan Staš (asistent trénera Košíc): "V prvom domácom zápase v roku 2001 sme chceli zvíťaziť. V prvej tretine sme si vytvorili dobré šance, ale náskok sme nezískali. Mäkkou a nedôraznou koncovkou sme nechali vyniknúť brankára Križana. V tretej časti hry sme po individuálnych chybách dostali tri góly, zostavu sme zredukovali na dve päťky, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Som spokojný s výsledkom aj s našou hrou najmä v tretej tretine, v ktorej som zredukoval zostavu na tri päťky. Nečudujem sa, že na majstrovstvách sveta dvadsaťročných sme boli toľko vylučovaní... V tomto dueli ostalo dosť veľa zákrokov na oboch stranách nepotrestaných. Musím sa chlapcom poďakovať za bojovný výkon."

HK 36 Skalica - MHC Martin 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Skalice): "S jedným gólom sa doma vyhrať nedá. Z mužstva sa vytratila súdržnosť, ochota drieť, bojovať a hrať pre diváka. Snaha sa niektorým hráčom samozrejme uprieť nedá."
Milan Skokan (tréner Martina): "Myslím si, že sme domácich zaskočili svojou aktívnou hrou od začiatku stretnutia. Celý zápas sme sa snažili napádať ich už v obrannom pásme a nedovoliť im rozohrať. Skaličania tak mali problémy pri zakladaní akcií. Víťazstvo - aj keď so šťastím - nás potešilo a chlapcom chcem poďakovať za maximálnu snahu i dodržiavanie taktických pokynov. Keď budeme takto pokračovať, môžeme potrápiť každého súpera."

ŠKP Poprad - HKm Zvolen 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Hlasy:
Milan Jačuška (tréner Popradu): "Po prvýkrát v tejto sezóne sme hrali na štyri útoky, čo sa aj kladne prejavilo na našom výkone. Udržali sme tempo s lídrom súťaže. Chcem sa chlapcom poďakovať, výsledok mohol byť napokon ešte krajší."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Náš výkon bol iba priemerný. Osobne ma mrzí, že z dvanástich útočníkov sa nepresadil ani jeden. Našou slabinou boli aj presilové hry. Viac by som kritizoval ofenzívu ako defenzívu. S výkonom našich hráčov nie som spokojný, musíme sa nad tým zamyslieť."

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Hlasy:
Ivan Dornič (asistent trénera Slovana): "Hrali sme dnes s kvalitným súperom a naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Prehrávali sme 0:1, ale chlapci zvýšenou bojovnosťou a nasadením dokázali vývoj stretnutia otočiť. Za stavu 4:1 sme zabudli na obranu, čo sa nám skoro vypomstilo. Nedá mi, aby som sa nevyjadril aj k rozhodcom. Vylúčenie Caseyho mohlo ovplyvniť celý zápas a aj čiarový sa dopustili viacerých chýb. Pokiaľ ich mal hlavný rozhodca napraviť v prospech Trenčína, vhadzovalo sa v strede, ak sme boli poškodení my, tváril sa, akoby to nevidel."
Július Šupler (tréner Trenčína): "Výkon chlapcov si vážim, najmä keď nám citeľne chýbali Haščák, Bombic, Kobezda a od 10. minúty aj zranený Opatovský. Podľa prvých správ má zlomenú kľúčnu kosť s luxáciou ramena a zlomeninu rebier. O stretnutí sa rozhodovalo v druhej tretine, kedy sme viacero príležitostí nevyužili a Slovan sa po našich chybách dostal do vedenia."

SITA

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk