HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ihnačák košickému tímu verí, plánuje pozdvihnúť jeho morálku
zdroj: jäzva

Ihnačák košickému tímu verí, plánuje pozdvihnúť jeho morálku

"Za Košice som odohral veľa sezón a vždy som sníval o tom, že ich raz budem viesť aj z pozície trénera. Som vďačný za prejavenú šancu a verím, že sa mi podarí naštartovať mužstvo správnym smerom," hovorí M. Ihnačák

Po stredajšom rozhodnutí odvolať z funkcie hlavného trénera Antonína Stavjaňu riešila správna rada HC Košice otázku, kto bude nástupcom českého kormidelníka. Voľba napokon padla na 49-ročného Miroslava Ihnačáka, ktorý odohral v košickom drese veľkú časť svojej úspešnej kariéry a získal v ňom majstrovské tituly v rokoch 1995 a 1999. V roku 1986 bol až do decembra, kedy odišiel do Kanady, členom mužstva, ktoré získalo historicky premiérový federálny titul hokejistov z metropoly východu. Zmluvu s Košičanmi podpísal do konca sezóny a jeho asistentom zostáva Pavol Zůbek.

"V stredu večer sme sa v rámci správnej rady dohodli na tom, že novým trénerom HC Košice bude Miroslav Ihnačák," informoval pred štvrtkovým tréningom prezident HC Ko{+r79692,200x114}šice Vladimír Jacko. "Sme presvedčení o tom, že dokáže naštartovať mužstvo správnym smerom. Je podľa nás najlepšou alternatívou pre tento typ mužstva a očakávame, že pozdvihne morálku mužstva, ktoré začne produkovať košický hokej. Okrem predstavenia nového trénera sme hráčom  stanovili aj isté limity, ktoré musia naplniť. Konkretizovať ich nebudem a nehovoril by som o ultimáte. Ide o časovo špecifikovanú vec a ak nedôjde k jej naplneniu, tak budú nasledovať i zásahy do kádra."

Miroslav Ihnačák vníma príležitosť zo strany košického klubu ako veľkú výzvu. "Za Košice som odohral veľa sezón a vždy som sníval o tom, že ich raz budem viesť aj z pozície trénera. Som vďačný za prejavenú šancu a verím, že sa mi podarí naštartovať mužstvo správnym smerom. Potrebujeme sa zomknúť, zodvihnúť hlavy, začať myslieť pozitívne a zlepšiť hru. Zápasy Košíc som sledoval a viem, že ide o dobre vyskladaný tím. Doposiaľ ale niečo viazlo. Musím sa o tom pozhovárať s hráčmi, kapitánom a pokúsiť sa nasmerovať loď správnym smerom. Ja tomuto mužstvu verím a bude dôležité, aby v seba verili i samotní zverenci."

V súvislosti s košickým tímom sa v poslednom čase hovorilo o potrebe tvrdej ruky, na akú boli "oceliari" zvyknutí z čias Rostislava Čadu. Azda i preto padla voľba práve na Miroslava Ihnačáka, ktorý je podobným štýlom povestný. "Od chlapcov budem požadovať disciplínu a poctivý prístup k povinnostiam. Bez toho sa nepohneme. Ako hráč som bol na seba vždy veľmi tvrdý a rovnaký postoj vyžadujem od hráčov. Naše ciele sú najvyššie a tomu musí zodpovedať i prístup k práci," dodal nový tréner HC Košice, ktorý už stihol absolvovať prvý tréning s novými zverencami.

 

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk