Kontinentalny pohar

Dusseldorf - Kosice 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Düsseldorf - Košice 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
Góly: 11. a 27. P. Pucher, 2. Bača, 9. Liba, 38. Rybovič, zmeny: 50. min za Valentín za Jasečka, od 50. min Smiť, Pažák a Baránok, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Johnsen (Nór.) - Český (ČR), Odinš (Lot.), 2000 divákov (vypredané).

Stretnutie svojou úrovňou ani zďaleka nenadchlo. Od začiatku malo scenár písaný košickým mužstvom. Vedúci gól Jerguša Baču padol už 72. sekunde. Po ňom železiari akoby dostali krídla a do konca prvej tretiny si vypracovali trojgólový náskok. Excelovala najmä prvá útočná trojica Rybovič, Liba, P. Pucher, ktorá sa postarala o štyri góly. Hoci Košičania v záverečnej časti poľavili, nemecký Düsseldorf sa nezmohol ani na čestný úspech. Pravdu povediac tým, čo ukázal sklamal. O víťazovi sa rozhodne, tak ako sa očakávalo v stretnutí Košice - Ambri Piotta. V prípade, že Omsk zdolá Düsseldorf, potrebujú Košičania zvíťaziť o dva góly. Ak by Omsk zaváhal, stačí domácim na obhajobu trofeje akékoľvek víťazstvo.

Milan Jančuška (asistent trénera Košíc): "Zápas sme rozhodli už v prvej tretine, potom sa len dohrávalo. Chcem pochváliť Šimonoviča, ktorý podal dobrý výkon a zápas vychytal na nulu. Chlapci sa už tešia na zajtra. Máme šancu obhájiť prvenstvo."
Czeslaw Panek (tréner Düsseldorfu): "Nečakali sme, že prehráme tak vysoko. Chceli sme byť vyrovnaným súperom. Rovnako ako s Ambi Piotta sme hrali minimálne na remízu. Tri rýchle góly nás vyviedli z rytmu. V mužstve máme veľa mladých, neskúsených hráčov, ktorí nepriaznivým stav a stresové situácie na výkone nepridali."

Düseldof: Franke - Dinsam, Vento, Micheller, Jedamzik, Odenthal, Kerestes, Sassen, Krawinkel - Kopf, Dränström, Stefan - Feser, Lacroix, Mansi - Gordjuk, Casper, Reisinger - Lingemann, Schmid, Kunz
Košice: Šimonovič - Babka, Jasečko, Bačak, Kledrowetz, Vorobel, Kožár - Rybovič, Liba, Peter Pucher - Vaic,