HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Novinky z KHL: Čada už nie je trénerom Omska
zdroj: jäzva

Novinky z KHL: Čada už nie je trénerom Omska

Čadu odvolali z funkcie trénera Avangardu Omsk

Čada už nie je trénerom Omska

Bývalý tréner HC Košice Rostislav Čada je ďalším odvolaným kormidelníkom v Kontinentálnej hokejovej lige. V pondelok ho funkcie zbavilo vedenie Avangardu Omsk, odchádza celý realizačný tím. Informuje o tom klubový web. Za Čadovým odvolaním nie sú výsledky mužstva, ktoré je tretie vo Východnej konferencii, ale štýl hry. Vedeniu klubu sa nepáči prejav, akým sa prezentoval tím pod Čechovým vedením. Uviedol to gubernátor Omskej oblasti a predseda výkonného výboru Avangardu Leonid Poležajev. V klube sa nedávno vymenil aj prezident, ktorým sa stal minister vnútra Omskej oblasti Alexander Sterľagov.

Čada sa v minulej sezóne stal s Košicami slovenským majstrom a následne dostal ponuku z Omska. Počas majstrovstiev sveta v Bratislave a v Košiciach sa ju rozhodol prijať. Pod jeho vedením vyhral Avangard z 33 stretnutí 15 v riadnom čase a 4 po nájazdoch. Omsk má na svojom konte 56 bodov.

Subbotin odohral 1000. zápas v najvyšších ruských súťažiach

Nedeľňajšie stretnutie s Metallurgom Magnitogorsk bolo pre kapitána Avtomobilistu Jekaterinburg Andreja Subbotina jubilejným tisícim v ruských či sovietskych najvyšších súťažiach. Tridsaťosemročný krídelník debutoval ešte v bývalom ZSSR v drese vtedajšieho Avtomobilistu Sverdlovsk. Neskôr pôsobil rodák z Tomska dlhé roky v Omsku, Novosibirsku a v roku 2008 sa vrátil do svojho materského klubu z mesta, ktoré sa v 90. rokoch premenovalo zo Sverdlovska na Jekaterinburg. Jubileum oslávil Subbotin gólom na 2:2, Avtomobilist však napokon prehral 3:6. O tisícom zápase informoval web KHL.

SKA Petrohrad oslávil 65. výročie vzniku

Klub SKA Petrohrad oslávil 65. výročie svojho vzniku. Pred súbojom KHL medzi momentálne najbohatším európskym klubom a Nižnekamskom sa odohral duel legiend SKA a ZSSR. Fanúšikovia mohli vidieť na ľade Alexeja Kasatonova, Valerija Kamenského, Alexeja Gusarova, Andreja Andrejeva, Michaila Kraveca, Alexandra Jakuševa či Sergeja Gimajeva. Legendy ZSSR napokon zvíťazili 8:5. Klub v Petrohrade založili ešte v roku 1946, prvé mužstvo malo názov LDO Leningrad. SKA je jedným z najstarších hokejových tímov v Rusku. Sovietsky titul získal v rokoch 1971 a 1987, štyrikrát vyhral Spenglerov pohár.


 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk