HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po utorkových zápasoch West extraligy

Súhrn hlasov trénerov po utorňajších zápasoch 54. kola a dohrávky 47. kola hokejovej West extraligy:

MHC Martin - ŠKP Poprad 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Milan Skokan (tréner Martina): "Už v prvej tretine sme mohli rozhodnúť. Potom sme spravili za stavu 1:0 niekoľko chýb a hostia nás potrestali. Tesne pred koncom sme vyrovnali a v predĺžení sme mali viac šťastia."
Tibor Turan (tréner Popradu): "Hráči sa celý zápas nezbavili prílišnej zodpovednosti a dopúšťali sa mnohých chýb. Záver sme nezvládli. Takéto skúsené mužstvo nemôže predsa dostať gól 12 sekúnd pred koncom. Predĺženie, to už bola potom lotéria."

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)
Július Šupler (tréner Trenčína): "Skalica hrala predovšetkým v I. tretine veľmi dobre. Po brejkoch si vytvárala dobré príležitosti, z ktorých nám strelila dva goly. Boli sme z toho dosť nervózni. Hráči však potom zabrali naplno. Podarilo sa im zvrátiť zápas a s ťažkosťami, ale predsa vybojovať víťazstvo. Bola to pre nás určite dobrá príprava na play off."
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Zápas sme rozohrali veľmi dobre. Škoda však, že sa nám ho nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Opäť sme sa predsvedčili, že dnešný kontaktný hokej bolí a vinou chybičiek v obrane sme nakoniec náš náskok stratili."

Slovan Bratislava - HC Košice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Paradoxom je, že za 59 minút sme dokázali streliť jediný gól, kým v poslednej minúte až dva. Veľkou prekážkou bol hosťujúci brankár Klempa. Musím zložiť kompliment súperovi, ktorý nám nedal dostatok priestoru. Treba priznať, že aj Košice mali niekoľko možností, no Rybár nás podržal."
Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Aj napriek prehre sme s výkonom mužstva spokojní, dokázali sme sa vyrovnať s absenciou Ihnačáka. Všetko sa dnes odvíjalo od výborného Klempu. Škoda, že sa nám v power-play nepodarilo vyrovnať. Aj predtým sme mali šance, no Rybár bol pre nás veľkou prekážkou."

Dohrávka 47. kola:

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Ján Majdek (asistent trénera L. Mikuláša): "Nehrali sme až tak oslnivo, dali sme však o jeden gól viac ako súper. Som rád, že sme vyhrali s vedúcim mužstvom súťaže a napravili si tak nepriaznivú bilanciu so Zvolenom. V nastávajúcich dvoch zápasoch s Popradom by sme chceli aspoň v jednom bodovať."
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Myslím si, že náš výkon bol poznačený nezodpovedným prístupom hráčov. Bohužiaľ nestačilo to na ešte ´lepší´ výkon Liptákov. Skúšame a kombinujeme útoky, hľadáme optimálnu zostavu, pretože v play off chceme hrať na štyri útočné formácie. Tieto experimenty sú niekedy aj na úkor streleckej efektivity."

(SITA)

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk