HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ladislav Nagy prestúpil do Dinama Minsk
zdroj: jäzva

Ladislav Nagy prestúpil do Dinama Minsk

"Ponúk som mal viac, ešte v utorok som sa rozprával aj s trénerom švédskeho Brynäsu. Nakoniec som sa rozhodol pre Dinamo Minsk. Odchádzam tam už v piatok. Bol som rád, že som si mal z čoho vyberať," povedal 32-ročný útočník

Slovenský útočník Ladislav Nagy podpísal zmluvu s klubom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dinamo Minsk.

"Ponúk som mal viac, ešte v utorok som sa rozprával aj s trénerom švédskeho Brynäsu, aj od nich som mal na stole konkrétny návrh. Nakoniec som sa rozhodol pre {+r78686,200x152}Dinamo Minsk. Odchádzam tam už v piatok. Bol som rád, že som si mal z čoho vyberať. Chcel som ísť do klubu, ktorý v tejto sezóne môže niečo dosiahnuť. Preto bol aktuálny aj Brynäs, pretože je lídrom elitserien. Minsk má perfektné mužstvo, je to pekné mesto. Majú tam nový štadión. Podľa toho, čo som sledoval, tak je stále vypredaný. Verím, že som sa rozhodol správne," prezradil v stredu popoludní Ladislav Nagy.

Tridsaťdvaročný krídelník, ktorý sa momentálne zotavuje z otrasu mozgu, ukončil v závere roka 2011 svoje pôsobenie v tíme HC Lev Poprad, za ktorý odohral 30 duelov s bilanciou 7 gólov a 12 asistencií. "Čo sa týka môjho zdravotného stavu, v posledných troch dňoch som sa cítil dobre, prestala ma bolieť hlava a bol som už aj na ľade. Lekári mi po otrase mozgu dovolili trénovať," doplnil Nagy.

Vedenie minských "zubrov" potvrdilo príchod Ladislava Nagya až vo štvrtok. "Sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo angažovať v náročných podmienkach trhu s voľnými hráčmi. O služby Ladislava Nagya sa zaujímalo niekoľko klubov KHL či švédskej elitserien. Teší nás, že si vybral práve Minsk. Plánujeme ho použiť na pozícii centra. Novému hráčovi prajeme veľa úspechov v našom klube, aby sa pričinil o úspechy mužstva v záverečnej časti sezóny," povedal pre oficiálnu stránku klubu športový riaditeľ Dinama Minsk Igor Matuškin.
{+l79172,200x116}
Nagy
pôsobil v minulej sezóne vo švédskom MODO Hockey, kde si urobil s priemerom jeden bod na zápas veľmi dobré meno. Okrem Dinama Minsk a spomenutého Brynäsu mal Ladislav Nagy ponuky aj od ďalších švédskych klubov či slovenských extraligistov z Košíc a Popradu.

V Diname Minsk, ktorý sa pohybuje v hornej polovici tabuľky Západnej konferencie KHL, už pôsobí trojica Slovákov - obrancovia Peter Podhradský, Jaroslav Obšut a Tomáš Slovák.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk