HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Fetisov odstúpil zo všetkých funkcií v ruskom hokeji
zdroj:

Fetisov odstúpil zo všetkých funkcií v ruskom hokeji

Ruská legenda Viačeslav Fetisov sa rozhodol rezignovať zo všetkých svojich funkcií v hokejovom športe

Ruská legenda Viačeslav Fetisov sa rozhodol rezignovať zo všetkých svojich funkcií v hokejovom športe. Fetisov svojím rozhodnutím šokoval ruskú športovú verejnosť. Bývalý vynikajúci obranca bol predsedom Rady riaditeľov Kontinentálnej hokejovej ligy, šéfoval aj CSKA Moskva.

"Opúšťam hokej," cituje web IIHF slová Fetisova na tlačovej konferencii v Rige pred Zápasom hviezd KHL. "Pre mňa osobne je to posledný víkend v hokejovom svete. Želám prezidentovi KHL Alexandrovi Medvedevovi všetko dobré a som presvedčený, že bude úspešný. Nechcel som poškvrniť tento sviatok. Je to nezvratné riešenie, neprijal som ho spontánne. Problém nie je iba v CSKA, ale v celom ruskom športe. Chápem mnohé veci. Pre mňa je situácia v CSKA nechutná. Veľmi dlho som pracoval na dobrom mene tohto klubu a Boh vie, že som neurobil nič pre likvidáciu športu."

Fetisova znechutila súčasná situácia v CSKA, kde sa dlhé roky snažil, aby klub konkuroval najlepším tímom súťaže. CSKA má {+r25270}finančné problémy, Fetisov preto oslovil premiéra Vladimira Putina a cez neho mu pomoc prisľúbila spoločnosť Rosnefť. Tá je ochotná investovať 70 miliónov dolárov ročne, ale ako štátna firma chce, aby o financiách daňových poplatníkov rozhodovali iné osoby ako Fetisov.

"Sklamal ma manažment CSKA, generálny manažér Nemčinov, čiže ľudia, ktorých som si priviedol. V klube opäť pracujú tí, ktorí tam boli pred časom. Opäť robia veci vo svoj prospech, nie pre hokej. Som si istý, že niektoré veci robili plánovane. Postupovali tak, aby Fetisov neprišiel k očakávaným výsledkom. Potom naozaj nemá cenu pokračovať," priznal svoje rozhorčenie Fetisov, ktorý je rozčarovaný z personálnych pomerov v klube.

V CSKA sa začal opäť angažovať Viktor Tichonov, ktorý údajne pripravuje pôdu pre svojho syna. "Do manažmentu nastúpili chlapci, ktorí sú synmi bývalých funkcionárov. Neviem, či rozumejú hokeju. Neviem, ako si predstavujú problematiku budovania novej arény. Chcú len získavať. Klepal som im po rukách, ale už to nebudem robiť. Neakceptujem úlohu formálneho prezidenta. Buď som aktívny, alebo budem mimo," dodal podľa Sovietskeho sportu Fetisov.

Fetisov následne v Rige odkázal všetkým jeho neprajníkom, že sa jeho sťahovania do zámoria nedočkajú. "Nebudem to teraz komentovať. Len veľmi ťažko si viem predstaviť obraz nášho hokeja bez Fetisova," zareagoval na správu podľa iihf.com prezident KHL Alexander Medvedev. Fetisov vysvetlil, že s Medvedevom má dobré vzťahy. Z vedenia KHL však odchádza, pretože by to zle vyzeralo, ak by nefiguroval v klube, ale vystupoval ako jeho zástupca. "Je to pre nás veľká rana. Slava urobil veľa pre ruský hokej a pre CSKA. Bol to on, kto ma pozval pracovať do CSKA. Pre ruský hokej je to veľká strata," zareagoval na Fetisovovo rozhodnutie tréner CSKA Július Šupler.

Najnovšie z klubu: CSKA Moskva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk