HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Mihálik a Netík odchádzajú z HC Lev hosťovať do Švédska
zdroj: jäzva

Mihálik a Netík odchádzajú z HC Lev hosťovať do Švédska

Klub Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad opúšťajú ďalší dvaja hokejisti, Vladimír Mihálik a Tomáš Netík budú hosťovať do konca sezóny vo švédskej elitserien

Klub Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad opúšťajú ďalší dvaja hokejisti, Vladimír Mihálik a Tomáš Netík budú hosťovať do konca sezóny vo švédskej elitserien.

Obranca Vladimír Mihálik, ktorý sa v tejto sezóne vďaka výkonom v drese HC Lev Poprad dostal aj do slovenskej reprezentácie, odchádza po sobotňajšom zápase {+r82726}Kontinentálnej hokejovej ligy s Dinamom Minsk do švédskeho tímu Timra IK. "Určite mi je smutno. V popradskej kabíne je skvelá partia. Teraz sme vyhrali tri zápasy v rade, a tak je aj nálada skvelá. Teraz idem domov do Prešova, čaká balenie, ráno odchádzam. Timra buduje nový tím, nakupujú hráčov, hľadajú posily. Ostáva mi len veriť, že to vyjde," povedal pio sobotnom víťaznom zápase v KHL s Dinamom Minsk jeden z najvyšších obrancov KHL Vladimír Mihálik. V budúcej sezóne však bude opäť pokračovať v HC Lev, kde má aj naďalej platnú zmluvu.

V tejto sezóne odohral Mihálik v drese nováčika KHL 38 stretnutí a v nich získal 5 kanadských bodov (1+3). Jeho prednosťou je však najmä defenzívna práca a tvrdá hra do tela. "Vlado je perspektívny hráč, ktorý má rovnako ako Juraj Mikúš šancu bojovať o nomináciu na majstrovstvá sveta. Švédska liga je veľmi kvalitná súťaž, preto sme z ponúk, ktoré sme naňho mali, vybrali pre hosťovanie práve Timru. Vďaka tomuto hosťovaniu môže získať veľmi cenné skúsenosti, z ktorých bude môcť ťažiť HC Lev aj slovenská reprezentácia," uviedol v klubovej tlačovej správe riaditeľ pre komunikáciu HC Lev Jan Rachota.

{+l84722}Český útočník Tomáš Netík bude pôsobiť v ďalšom tíme elitserien Växjö Lakers. Dvadsaťpäťročný najlepší zakončovateľ HC Lev Poprad bude tam na hosťovaní do 30. apríla 2012. "Tomáš nás požiadal, aby mohol dokončiť sezónu v zahraničí. Pretože naše nádeje na postup do play-off sú mizivé, rozhodli sme sa aj jemu vyjsť v ústrety," uviedol Jan Rachota. Podľa jeho informácií s Tomášom ešte rokujú o jeho prípadnom návrate pod Tatry v budúcej sezóne, ale zatiaľ je všetko otvorené.

"Všetci vieme, že reálna šanca HC Lev Poprad na postup do play-off je už naozaj iba teoretická. Neodchádza sa mi však ľahko. Dohoda s klubom bola veľmi seriózna. Ja som vlani skončil sezónu veľmi skoro, teraz by som reálne mohol odohrať v Poprade ešte nejakých sedem-osem zápasov. Preto sme sa zišli s vedením klubu a oni mi vyhoveli. Pre obe strany je to najracionálnejšie riešenie. Nebolo to ľahké rozhodnutie, tu bolo všetko fajn. Na jednej strane sa mi nechce odísť, na druhej strane je to pre mňa nová hokejová výzva. Predĺžim si sezónu, budem bojovať v novej lige," skomentoval svoj prechod do Švédska Tomáš Netík.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk