HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po prvých zápasoch štvťfinále play off West extraligy

ŠKP Poprad - HC Košice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Na našej hre sa prejavili štyri ťažké zápasy z minulého týždňa. V prvej polovici stretnutia hráči slabo korčuľovali a prehrávali osobné súboje. Polovicu zápasu boli Košice lepšie. Na nohy nás postavil až gól na 1:2. Urobili sme korektúry v zostave, zrýchlili korčuľovanie a za výkon v druhej polovici zápasu sme si výhru zaslúžili."
Ján Selvek (tréner Košíc): "Bolo to práve stretnutie play off. Za stavu 2:0 by iné mužstvo už zápas nepustilo. Zo strany Ihnačáka tam bol zbytočný faul a my sme vypadli z rytmu. Poprad mohol dať v druhej tretine aj štyri góly. Tretia časť hry bola kto z koho a Poprad šťastným gólom rozhodol."

HKm Zvolen - MHC Martin 9:2 (3:0, 2:0, 4:2)

Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Vstup do zápasu sa nám vydaril. Náskok po prvej tretine sa prejavil ako rozhodujúci. Treba tento úvod potvrdiť aj v ďalšom priebehu play off, aby sa do mužstva vniesla ešte väčšia pohoda. Hráčov nebolo treba burcovať a chceme túto sériu ukončiť čo najrýchlejšie."
Milan Skokan (tréner Martina): "Víťazstvo domácich bolo celkom zaslúžené. Zvolenčania nás zaskočili hneď na začiatku, keď vlietli na našich hráčov a tí boli zastrašení. Zvolen hral, čo mu bolo vlastné. Súperovi hráči navyše dobre korčulovali. Päťdesiat až šesťdesiat percent našich hokejistov išlo hlboko pod svoj priemer a tak verím, že zajtra to bude iný zápas."

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Július Šupler (tréner Trenčína): "Súper hral skutočne skvele, my sme doplatili na to, že iné ako naše víťazstvo sa v Trenčíne neočakávalo, hoci na silu Skalice som upozorňoval. Herná skúsenosť našich hráčov z takýchto stretnutí je menšia. Hrá sa však na tri víťazné zápasy, preto sa musíme poučiť, zlepšiť prístup a dať do hry viac srdca."
Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Opäť sa potvrdilo, že zápasy play off sú iné, ako tie v dlhodobej časti. Podali sme zodpovedný výkon podporený výborným brankárom Hippíkom a víťazstvo sme si zaslúžili."

Slovan Bratislava - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 5:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)

Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Začiatok stretnutia nám vyšiel, vytvorili sme si viaceré šance, no stroskotali na výbornom Križanovi. Potom súper strelil gól, navyše nastrelil aj žrďku. Liptovský Mikuláš bol nebezpečný predovšetkým v našom pásme, vychádzali mu rýchle protiútoky. Play off sa však hrá na víťazstvá a to sme napokon dnes dosiahli. Brankár Rybár si natiahol zadný stehenný sval."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Podali sme veľmi kvalitný výkon. Trúfam si povedať, že najlepší počas môjho trojročného pôsobenia pri mužstve. Trochu ma mrzí obrat z 2:3 na 4:3. Predĺženie je vždy lotéria, inkasovali sme po tečovanej strele."

(SITA)

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk