HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po stredajších zápasoch štvrťfinále play off West extraligy

Súhrn hlasov trénerov po stredajších druhých štvrťfinálových zápasoch play off hokejovej West extraligy:

ŠKP Poprad - HC Košice 4:3 (3:1, 1:0, 0:2) - stav na zápasy 2:0
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Dôležitý bol úvod, keď sme viedli 3:0 a 4:1. Škoda toho nešťastného záveru, keď sme dostali zbytočne dva góly. Dôležité však je, že sme vyhrali dva zápasy a vedieme 2:0. V Košiciach chceme jeden zápas vyhrať a bolo by dobré, keby to bol hneď prvý."
Ján Selvek (tréner Košíc): "Z našej strany to bol dobrý zápas. Škoda, že sme inkasovali tri rýchle góly. Potom sme sa síce postavili na nohy, znížili na 4:3, nevyužili sme ešte nejaké šance a ani hru bez brankára. V Košiciach chceme vyhrať."

Slovan Bratislava - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 9:1 (1:0, 4:1, 4:0) - stav na zápasy 2:0
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "V prvej tretine sme na rozdiel od utorkového zápasu pozorne bránili. Nevytvorili sme si však takmer žiadne príležitosti, a tak nič nenasvedčovalo konečnému výsledku. Kľúčom k víťazstvu boli góly z presiloviek v druhej tretine. V Mikuláši to však bude určite ťažké, už mnoho súperov sa tam popálilo."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Z našej strany nebolo dnes cítiť takú vôľu po víťazstve ako v prvom stretnutí. Za rozhodujúci považujem tretí gól pri oslabení piatich proti trom. Pohľad rozhodcu Beniača na zákroky na oboch stranách sa nám dnes zdal rozdielny."

HKm Zvolen - MHC Martin 6:3 (1:2, 2:1, 3:0) - stav na zápasy 2:0
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Ten, kto prvý inkasuje, je vždy v nevýhode. Do tejto situácie sme sa dostali aj my. V prvých dvoch tretinách hral Martin kvalitný a zodpovedný hokej. V prestávke pred treťou tretinou padli v našej kabíne tvrdé slová a hráči si ich zobrali k srdcu. Až v záverečnej časti sme boli efektívni."
Milan Skokan (tréner Martina): "Ďakujem chlapcom, že sa dokázali pozviechať a odohrať dobrý zápas. Nebyť našich chýb v závere, mohla z toho byť dráma. Zvolen bol v tomto zápase poraziteľný."

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) - na zápasy 1:1
Július Šupler (tréner Trenčína): "Hráči zmenili od podstaty všetko, čo sa týka prístupu k zápasu a som rád, že nakoniec vydreli dôležité víťzstvo, pretože Skalica hrala znovu veľmi dobre. Prvý strelený gól nás upokojil, druhý stabilizoval náš výkon a hoci sme v dramatickej poslednej tretine hrali šesť minút v oslabení, Kobezda nakoniec strelil tretí gól a rozhodol."
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Náš cieľ vyhrať v Trenčíne jedno stretnutie sa nám podaril. Som pyšný na svojich hráčov, pretože podali dobrý výkon a v oboch zápasoch držali s Trenčínom krok. Séria sa za stavu 1:1 začína vlastne odznova."

(SITA)

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk