HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nad ďalším osudom KHL v Poprade visí otáznik
zdroj:

Nad ďalším osudom KHL v Poprade visí otáznik

Podľa primátora Popradu Antona Danka nový hlavný akcionár klubu, spoločnosť ČKD, by rada videla HC Lev v Prahe. Vedenie HC Lev tvrdí, že robí všetko preto, aby zostala súťaž v Poprade.

Ďalšie zotrvanie HC Lev a Kontinentálnej hokejovej ligy v Poprade nie je zatiaľ isté. Podľa primátora Popradu Antona Danka najneskôr do mesiaca sa rozhodne, či HC Lev zostane v tomto podtatranskom meste. "Do HC Lev vstúpili subjekty, ktoré sa snažia dostať klub do Prahy. Rokoval som niekoľkokrát so zástupcami HC Lev. Oni majú eminentný záujem, aby zostali v Poprade, ale myslím si, že všetko sa rozhodne do mesiaca," uviedol pre médiá Danko.

Otázniky nad odchodom HC Lev do Prahy nastali podľa primátora po vstupe spoločnosti ČKD ako hlavného akcionára do klubu. "Spoločnosť chce vidieť svoje dieťa v Prahe," uviedol Anton Danko, podľa ktorého by prípadný odchod HC Lev z Popradu bola veľká strata pre fanúšikov i pre{+r79840} samotný Poprad.

Ak by HC Lev z Popradu odišiel, už nikdy by sa podľa A. Danka do mesta nevrátil. "Robíme všetko preto, aby sme v Poprade zostali. Pracuje sa na štúdiách, aby KHL bola naďalej udržateľná v Poprade," uviedol hovorca klubu Jan Rachota. Ten verí, že spory okolo umiestnenia a výstavby tréningovej hokejovej haly v Poprade nebudú dôvodom na odchod HC Lev spod Tatier. Špekulácie okolo pôsobenia HC Lev a Kontinentálnej hokejovej ligy v Poprade a na Slovensku boli od začiatku celého projektu. "Urobilo sa všetko preto, aby sa tu KHL hrala," poznamenal J. Rachota a doplnil: "Pokiaľ sa naplní športové a finančné hľadisko, tak KHL bude v Poprade." Na celú sezónu potrebuje HC Lev približne 12 miliónov eur ročne. Vedenie klubu sa snaží, aby naplnilo rozpočet klubu.

HC Lev bude podľa Rachotu hrať Kontinentálnu hokejovú ligu aj v budúcej sezóne. "Máme to potvrdené aj z centrály KHL, že projekt Leva bol úspešný. Základom je, či sa podarí získať všetky financie, aby KHL mohla pokračovať," dodal Jan Rachota.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk