HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Cieľom HC Lev je čestne dokončiť sezónu
zdroj:

Cieľom HC Lev je čestne dokončiť sezónu

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ČKD Group Jan Musil je o sťahovaní do Prahy predčasné špekulovať

Cieľom klubu HC Lev Poprad je čestne dokončiť premiérovú sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige. Najzápadnejší účastník KHL zmenil v minulých dňoch majiteľa, pod kontrolu ho dostala česká skupina ČKD Group.

Nový akcionár situáciu rieši krok za krokom. Počas tohto týždňa prepustil zamestnancov. „Pre klub končí súťaž vo februári, zamestnanci v športovom segmente aj napriek tomu dostanú plat aj za marec. V marci tiež chceme previesť reštrukturalizáciu organizačnej schémy, manažmentu i zamestnancov. Hlavným cieľom je pripraviť sa na budúcu sezónu. V športovom segmente sa nič nemení, tak všetko dobehne do konca sezóny bez zmeny,“ povedal v rozhovore pre klubový web predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ČKD Group Jan Musil.

V posledných týždňoch sa objavili aj špekulácie o sťahovaní klubu do Prahy. Podľa Musila je predčasné o čomkoľvek diskutovať a špekulovať. „Isté je jedno - Lev v KHL bude pôsobiť aj naďalej. Aktuálne tvoríme analýzu, ktorá sa týka ekonomického a športového výsledku prvej sezóny Leva v KHL a na základe výsledkov zvolíme nasledujúce kroky,“ povedal pre hclev.eu Musil, ktorý vylúčil rokovania s Českým zväzom ľadového hokeja i prevádzkovateľom pražskej O2 arény.

Cieľom majiteľa HC Lev je podľa Musila dlhodobo rozvíjať účasť klubu v KHL s cieľom dosiahnutia kvalitných športových výsledkov pri dobrej ekonomickej stabilite.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk