HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po sobotňajších zápasoch štvrťfinále play off West extraligy

HC Košice - ŠKP Poprad 1:2 (0:2, 0:0, 1:0), stav série 0:3, postúpil Poprad Ján Selvek (tréner Košíc): Musím pochváliť svojich hráčov. Strely na bránku boli v pomere možno 30:5 v náš prospech. Prejavila sa však neskúsenosť. Keby nás Poprad dostal pod...

HC Košice - ŠKP Poprad 1:2 (0:2, 0:0, 1:0), stav série 0:3, postúpil Poprad
Ján Selvek (tréner Košíc): "Musím pochváliť svojich hráčov. Strely na bránku boli v pomere možno 30:5 v náš prospech. Prejavila sa však neskúsenosť. Keby nás Poprad dostal pod taký tlak, tak nám dá desiatku."
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Videli sme typický play off zápas. Veľmi dramatický, som rád, že sa nám podarilo vyhrať na horúcom košickom ľade. Pochváliť musím Šimonoviča, ktorý mužstvo v kritických chvíľach podržal. A poďakovať musím všetkým hráčom za to, že v troch zápasoch zvládli štvrťfinálovú sériu."

MHC Martin - HKm Zvolen 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
, stav série 0:3, postupuje HKm Zvolen
Milan Skokan (tréner Martina): "Obe mužstvá hrali vysoko takticky a disciplinovane. Zvolenčania dobre bránili a my sme sa preto často dostávali do ich útočného pásma. Tam nám však chýbala väčšia dravosť a iniciatíva. Škoda, že sme vypadli už v 1. kole, ale taký je šport."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Martinčania prispeli k výbornému zápasu. Najmä prvá tretina bola, aj keď nepadol gól, podľa mojich predstáv. Celú sériu pre nás rozhodla predovšetkým skúsenosť našich hráčov."

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 3:7 (0:2, 2:2, 1:3), stav série 0:3, postupuje Slovan Bratislava
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Za stavu 1:2 sme nedali gól, naopak súper zvýšil na 3:1 a v podstate pomerne lacnými gólmi si stále udržiaval bezpečný náskok. V druhej tretine zo šiestich striel premenili Slovanisti tri na góly a dá sa povedať, že z minima využili maximum. Naopak, my sme si vytvorili viaceré šance, ale zostali nevyužité. V závere sme sa snažili aj po korekciách v zostave ešte zvrátiť nepriaznivý stav, ale nakopili sme individuálne chyby, ktoré majster využil. Dnes nás nepodržal ani brankár Križan."
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Začali sme dobre, viedli sme 2:0 po prvej časti a v ďalšom priebehu sme si stále udržiavali dvojgólový náskok, ktorý sme v závere zvýšili. Darilo sa Hreusovi, ktorý dosiahol hetrik a veľmi dobré nahrávky mal Melichárek. Naopak šance súpera spoľahlivo likvidoval brankár Petrík. Teraz dostanú hráči dva dni voľno a potom sa už začneme pripravovať na ďalšieho súpera, ktorého si nevyberáme, aj keď proti Trenčínu sme v základnej časti neprehrali ani raz v riadnom hracom čase."

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:4 (0:2, 1:1, 1:1), stav série 1:2
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Dnešný zápas sme absolútne nezvládli. Chlapci nesplnili taktické pokyny. Bojovnosť im nemôžem odoprieť, ale bez disciplíny sa hrať nedá. Verím, že sa vzchopíme a pôjdeme na piaty zápas do Trenčína."
Juraj Boldiš (asistent trénera Trenčína): "Musím povedať, že to bol snáď najlepší náš výkon sezóny a aj jeden z najdôležitejších zápasov sezóny. Do Skalice sme išli s jasným zámerom zvíťaziť. Mrzí nás veľa vylúčených, lebo nám to uberalo sily, ale chlapci dokázali dodržať pokyny a aj keď hrali v prvej tretine pod tlakom, dali dva góly. Ak každý hráč plní dôkladne svoje povinnosti, odrazí sa to aj na výsledku. Dnešný zápas skončil a zajtra je to zase 0:0. Určite aj súper sa bude snažiť zmobilizovať sily na domácom ľade."

(SITA)

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk