HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Košiciach vyrastá ďalší šikovný strelec menom Bondra
zdroj: jäzva

V Košiciach vyrastá ďalší šikovný strelec menom Bondra

"Sme rodina, ale vzdialená. Prepojenie by ste našli z maminej strany," prezrádza šikovný útočník, ktorého spoluhráči prezývajú práve "Peťo".

Košickí dorastenci sa v závere sezóny dostávajú do skvelej formy. Počas víkendu priviezli presvedčivé víťazstvá z Bratislavy (7:3) a Nitry (4:0) a výborne zvládli aj utorkovú predohrávku proti Dubnici. Svojho tabuľkového suseda doslova detronizovali v prvej tretine, kedy už po šestnástich minútach viedli 5:0.{+r86903}

"Od úvodu sme hrali svoju hru a súpera sme prevýšili po všetkých stránkach. Vypracovali sme si päťgólový náskok a ten sme si potom strážili. V tretej tretine sme trochu poľavili, no keď strelil súper dva góly, opäť sme sa prebudili a výsledok je napokon veľmi pekný," zhodnotil autor dvoch gólov - útočník Radovan Bondra.

Zásluhou troch víťazstiev v rade sa Košičania bodovo dotiahli na piatu Žilinu. Na vedúci tandem Zvolen - Slovan ale strácajú už osem bodov a v posledných piatich dueloch ich môžu získať už len desať. Obhajoba titulu je tak skôr v úrovni zázraku. Pomýšľať na tretiu priečku však môžu zverenci Vladimíra Sviteka veľmi reálne. "Vstúpili sme si do svedomia a snažíme sa dokončiť sezónu v čo najlepšom štýle. Radi by sme zabojovali o to tretie miesto, bolo by totiž pekné mať aspoň nejakú medailu," konštatuje 15-ročný útočník, ktorý patrí medzi najmladších členov kádra košického dorastu. Aj on sám v poslednom čase výrazne ožil a v posledných troch stretnutiach nazbieral osem bodov, vrátane piatich gólov. "V Nitre i teraz proti Dubnici som mohol nastrieľať aj hetrik. Šance som mal, škoda, že mi to nevyšlo. Prečo mi to teraz tak sype? Bude to zrejme tým, že ma tréner zaradil ku kvalitným hráčom."

{+l86902}Keď sa povie meno Bondra, každému fanúšikovi hokeja vzíde na myseľ Peter Bondra. Ako je to teda s Radovanom? Je s jedným z najslávnejších slovenských hokejistov všetkých čias v nejakom príbuzenskom vzťahu? "Sme rodina, ale vzdialená. Prepojenie by ste našli z maminej strany," prezrádza šikovný útočník, ktorého spoluhráči prezývajú práve "Peťo". Na rozdiel od slávneho Petra Bondru ale nenosí na drese dvanástku, ale susednú jedenástku. "Dvanástku má u nás Filip Stupeň, ale ja hrávam s jedenástkou od začiatku a tak som ju od neho ani nepožadoval. So svojim číslom som spokojný. Nebol by som rád, ak by ma ľudia porovnávali s Petrom Bondrom len kvôli môjmu priezvisku, bol by som však veľmi šťastný, ak by sa mi darilo tak ako kedysi jemu. Určite patrí medzi moje vzory a túžim po tom, že by som to raz dotiahol do NHL. Tak ako on."

HC Košice - MHK Dubnica 7:2 (5:0, 0:0, 2:2)
Góly: 1. Bondra (Markuš, Drábik), 6. Dimun (Nálepka, Hrivňák), 11. Stupeň (Černák, Borecký), 13. Bondra (Markuš, Drábik), 16. Markuš (Drábik, Schnelly), 47. Dimun (Hrivňák, Mikula), 53. Černák (Markuš) - 43. Duda (Švec, Andrisík), 46. Balaj (Rosandić)
Vylúčenia: 2:2 na 2 min, strely na bránu: 40:25 (17:9, 9:10, 14:6), rozhodovali: Sýkora - Kalina, Beňuška, 68 divákov

Košice: Okoličány - Hupka, Boboš, Hoffman, Černák, Jaroš, Nálepka, Pavúk, Pribula - Drábik, Markuš, Bondra, Stupeň, Schnelly, Borecký, Mikula, Dimun, Hrivňák, Medvec, Kaszonyi, Milanič

Dubnica: Kutej / Guriš - Košecký, Dobiaš, Mikuš, Hrehuš, Ondreička, Kleinedler, Porubský - Rosandić, Oktavec, Martinek, Švec, Duda, Gális, Veliký, Balaj, Andrisí

Najnovšie z ligy: Extraliga Dorastu

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk