HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Podľa Medvedeva HC Lev do Prahy a Slovan do KHL
zdroj:

Podľa Medvedeva HC Lev do Prahy a Slovan do KHL

Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy Alexander Medvedev v pondelok prezentoval plán rozšírenia pre sezónu 2012/2013

Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Alexander Medvedev v pondelok prezentoval plán rozšírenia tejto nadnárodnej súťaže pre sezónu 2012/2013. Ako {+r31348,200x156}informuje portál championat.ru, Medvedev podporil myšlienku presťahovania klubu HC Lev z Popradu do Prahy. Informoval však aj o tom, že na jar by mal klub Slovan Bratislava požiadať o vstup do KHL.

"Lev sa narodil v Česku. V Prahe je aréna pre šestnásťtisíc divákov, český zväz príchod klubu podporuje. Financovanie je zabezpečené minimálne na tri roky. Bez KHL však nezostane ani Slovensko. Slovan už na jar podá prihlášku na vstup do súťaže, hrať bude v rovnakej hale, v ktorej sa pred rokom hrali majstrovstvá sveta. Miláno chce tiež hrať v KHL, ale tam je otázne financovanie," cituje championat.ru Medvedeva. Plán rozvoja KHL ráta až s 32 klubmi z celej Európy a podľa Medvedeva je pre mimoruské kluby veľmi dôležité, aby sa do prestížnej súťaže dostali. Inak totiž môžu pravidelne prichádzať o najkvalitnejších hráčov, ktorí sa vyberú do KHL alebo do zámorskej NHL.

V súvislosti so sťahovaním HC Lev do Prahy a vstupom Slovana Bratislava do KHL prezident súťaže informoval aj o zmenách s mládežníckymi mužstvami oboch prípadných účastníkov. Tatranskí vlci by mali zotrvať v MHL a pôsobiť ako juniorský tím Slovana. Po presune HC Lev do Česka by mal vzniknúť nový klub MHL s domovským prostredím v Karlových Varoch.

{+l74225,200x133}"Pravdou je, že v tejto záležitosti pracujeme veľmi intenzívne. Jedna z ďalších vecí, ktoré musíme v najbližších dňoch urobiť, je vyriešiť vzťah voči SZĽH a k lige. Tieto veci musíme v najbližších dňoch na Slovensku doriešiť a potom pravdepodobne budeme musieť doriešiť niektoré technické veci, ktoré budú ešte brániť nášmu vstupu do KHL. Najbližšie dva týždne ešte musíme dosť popracovať, aby sme to mohli definitívne potvrdil," povedal vo večernom vysielaní Rádiožurnálu Rádia Slovenska generálny manažér Slovana Maroš Krajčí.

Vedenie HC Lev Poprad zatiaľ nechcelo informácie z Ruska komentovať. Riaditeľ pre komunikáciu Jan Rachota nemá kompetencie sa k správe vyjadriť. Na vyjadrenia Alexandra Medvedeva zareagoval majiteľ O2 areny v Prahe spoločnosť Bestsport. "V tejto chvíli nemôžeme potvrdiť informácie, že slovenský Lev Poprad alebo iný klub bude hrať od budúcej sezóny zápasy KHL v O2 arene. Samozrejme, ak bude mať nejaký subjekt záujem o priestory na špičkovej úrovni, potom je O2 arena vo voľných termínoch k dispozícii. Našim prioritným cieľom je zaistiť atraktívny program, ktorý pritiahne divákov. Z tohto pohľadu by tak kvalitná súťaž, ktorou KHL je, bola určite prínosom," uviedol podľa agentúry Mediafax vo vyhlásení predseda predstavenstva Bestsportu Richard Benýšek.

Snahy o udržanie KHL nevzdávajú ani v Poprade. Ako informovali noviny Poprad na svojom webe, vedenie mesta robí všetko preto, aby sa súťaž hrala pod Tatrami aj v budúcnosti. "Som presvedčený, že ďalšie roky by výraznejšie ovplyvnili cestovný ruch a dianie v meste. Takže musíme urobiť všetci zo svojich pozícii všetko, aby KHL ostala v Poprade,“ povedal podľa popradských novín primátor mesta Anton Danko, ktorý o situácii pri nedávnej návšteve informoval aj predsedu strany SMER a víťaza posledných parlamentných volieb Roberta Fica. Ten údajne napísal Medvedevovi už list, v ktorom ho požiadal o udržanie súťaže v Poprade.

Podľa primátora mesta sa popradskí podnikatelia nepostavili k projektu HC Lev veľmi ochotne. "Myslím si, že viac mohli podporiť samotné mužstvo HC LEV v Poprade,“ uviedol na webe noviny-poprad.sk Danko.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk