HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bardejov víťazom play-off I. ligy, Nitra v extralige aj o rok
zdroj: Miroslav Jaščur

Bardejov víťazom play-off I. ligy, Nitra v extralige aj o rok

Tréner Bemaco HC-46 Bardejov Jozef Čontofalský: "Neuspieť v troch dueloch po sebe, to sa nám v tejto sezóne nestalo a nechceli sme pripustiť, aby sa tak stalo vo finále play-off"

Hráčom Bemaco HC-46 Bardejov sa vo štvrtok podarilo prerušiť sériu ŠHK 37 Piešťany v play-off I. ligy a stali sa jej celkovým víťazom. Potvrdili tak dominanciu zo základnej časti, keď do vyraďovacích bojov vstupovali ako jej víťaz. Piešťany po dvoch celkových triumfoch v druhej najvyššej hokejovej súťaži v sezónach 2009/2010 a 2010/2011 sa tentokrát musia uspokojiť s prvoligovým striebrom. Zároveň prišli o šancu na baráž o extraligovú miestenku.

{+r87820}Bardejov sa z celkového prvenstva teší premiérovo, doteraz bolo maximom tímu z horného Šariša 3. miesto zo sezóny 2009/2010. "Toto mužstvo dosiahlo pre Bardejov historický úspech. Bolo to výborné finále, ktoré vyvrcholilo našim triumfom v rozhodujúcom zápase na domácom štadióne. Hrali sme maximálne obetavo. Po dvoch prehrách to s hráčmi nebolo jednoduché. Neuspieť v troch dueloch po sebe, to sa nám v tejto sezóne nestalo a nechceli sme pripustiť, aby sa tak stalo vo finále play-off," povedal tréner Hornošarišanov Jozef Čontofalský po štvrtkovom rozhodujúcom súboji, ktorý Bardejov vyhral 6:2. "Ďakujem za tento úspech hráčom, celému realizačnému tímu aj vedeniu klubu. Robili sme to pre divákov, ktorých si nesmierne cením,” doplnil Čontofalský.

Pre 58-ročného kormidelníka to bolo už tretie prvoligového finále v pozícii hlavného trénera. "V Spišskej Novej Vsi sme postúpili do extraligy, v Humennom sme vo finále neuspeli,” poznamenal Čontofalský. Pred play-off doplnil realizačný tím bardejovského klubu Anton Tomko, ktorý má skúsenosti s extraligou a na striedačke vystupoval v pozícii asistenta. "Potrebovali sme sa vrátiť ku hre, s ktorou mužstvo dominovalo počas sezóny. Hráči vynikali v korčuľovaní, dravosti a nebáli sa o výsledok. Hrali sme útočne a nie stiahnutí v obrane. Dôležitá bola osobná disciplína, keď sa nám ju nepodarilo dodržať, tak sme prehrávali,” povedal Tomko.

{+l87830}Tím Piešťan bol po štvrtkovej prehre sklamaný. Tréner Milan Hovorka prezradil, že nečakal koniec sezóny pre svoje mužstvo. "Tento zápas sme si nepredstavovali s takýmto koncom. Prehrali sme si ho sami, v oslabeniach sme inkasovali tri góly. Robili sme zbytočné fauly v strednom pásme a to nás obralo o možnosť zvíťaziť v Bardejove a postúpiť do baráže. Najviac ma mrzí iba to, že Nitra príde k extralige ako slepé kura k zrnu a nemusí o to bojovať. My sme ich chceli potrápiť,” poznamenal skúsený kormidelník. Pre Piešťany to bola už štvrtá finálová účasť za sebou, z toho dvakrát ťahali za kratší koniec a rovnako dvakrát sa stali celkovými víťazmi druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku.

Ako je známe, Bardejov bol v sezóne 2011/2012 farmou extraligových Košíc a nemohol postúpiť do baráže, na ktorú sa po skončení základnej časti extraligy dôkladne pripravoval tím HK Nitra. Mužstvo spod Zobora tak ostalo účastníkom najvyššej súťaže aj pre ďalšiu sezónu.

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk