HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Brabenec: Nech hovoria do novín čo chcú, my sme vyhrali!
zdroj:

Brabenec: Nech hovoria do novín čo chcú, my sme vyhrali!

"Boli sme jasným outsiderom. Dokázali sme sa ale zomknúť a naše srdce porazilo kvalitu. Je to malý hokejový zázrak," hovorí Marek Slovák

"Kto je najlepší? Zvolen!" znelo zborovo po návrate z ľadu po šiestom zápase štvrťfinálovej série v šatni HKm. Pod Pustým hradom zavládla eufória, aká tam nepanovala už veľmi dávno. Kto by povedal v závere základnej časti, že to Zvolen dotiahne do semifinále? Tí{+r87495,200x237}m, ktorý si pred štartom play-off želali vzhľadom na jeho nevýraznú formu zo záveru dlhodobej fázy azda všetci, naservíroval extralige jej najväčšie prekvapenie sezóny. Zomknutá partia bojujúca o každučký puk vyradila jedného z hlavných favoritov na majstrovský titul - gólostroj zo Skalice.

"Sú to neopísateľné emócie. Nikto určite nečakal, že postúpime cez Skalicu. Boli sme jasným outsiderom. Dokázali sme sa ale zomknúť a naše srdce porazilo kvalitu. Je to malý hokejový zázrak. Tvoríme veľmi mladý tím, ktorý prakticky len naberá skúsenosti. A zrazu sme porazili veľkú Skalicu," tešil sa po postupe útočník Marek Slovák, na ktorého nadviazal český legionár Kamil Brabenec. "Sme neskutočne šťastní. Dokázali sme poraziť druhý tím základnej časti, ktorý strieľal najviac gólov. V našej sérii skórovali prakticky len počas presiloviek, alebo do prázdnej bránky, pri hre piatich proti piatim sme ich vymazali. Do novín si teraz môžu písať o chorobách, či hocičom možnom, nám je to ale jedno. My sme vyhrali!"

Zvolenčania nabrali vietor do plachiet už v prvom stretnutí série, v ktorom vyhrali prekvapivo na ľade Záhorákov. To im dodalo vieru v to, že nečelia neporaziteľnému súperovi a Dávid napokon Goliáša povalil. "Skalica nehrala zle, ale náš tréner stanovil výbornú taktiku, ktorú sme skvele dodržali. Veľká pochvala patrí chlapcom, ktorí ustrážili Žigovu formáciu. V presilovkách nejaké body urobil, pretože je v nich výborný. Celkovo ale zvíťazil náš tímový výkon," hodnotí Kamil Brabenec.

Nadšenie z ľadu dokázali zvolenskí hokejisti preniesť i do hľadiska. Po celú sezónu nedôverčivé publikum si zrazu našlo cestu na štadión a vyše päť tisíc divákov vytvorilo správny play-off ošiaľ. "Atmosféra bola elektrizujúca a výrazne nám pomohla. V takej atmosfére sa nedá hrať zle. Všetci sme veľmi šťastný a ideme ďalej!" uviedol Marek Slovák, ktorý už môže pomaly svoje myšlienky presmerovať zo Skalice do Košíc. "Sebavedomie rastie každým víťazstvom, každým zápasom. Aj proti Košiciam budeme môcť iba prekvapiť. Začína sa ale opäť za stavu 0:0 a tak to skúsime."

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk