HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rulík sa stal novým trénerom Košíc, prichádzajú Hunovci
zdroj: jäzva

Rulík sa stal novým trénerom Košíc, prichádzajú Hunovci

V Košiciach strieda Radim Rulík na trénerskom poste Miroslava Ihnačáka, novými tvárami sú Richard a Róbert Hunovci, Daniel Brejčák a Patrik Svitana

Trénerom hokejistov HC Košice bude v novej sezóne 2012/2013 Radim Rulík, ktorý doteraz viedol účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad. Na trénerskom poste nahradí Miroslava Ihnačáka, pod vedením ktorého získali "oceliari" v sezóne 2011/2012 extraligové striebro. Rulík povedie HC Košice spoločne s asistentom Pavlom Zůbekom.

"S Radimom Rulíkom sme sa dohodli na ročnom kontrakte. Naším cieľom je budovať nové mužstvo zložené z mladej a strednej generácie a jeho meno je garanciou{+r75603} napĺňania tejto vytýčenej filozofie, ktorú sme prijali v klube," uviedol na klubovom webe hckosice.sk generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Štyridsaťšesťročný Rulík začínal po konci hráčskej kariéry s trénovaním v Karlových Varoch, neskôr bol asistentom v Plzni, pri českej reprezentácii do 20 rokov, v Avangarde Omsk a českej reprezentácii, s ktorou sa stal v roku 2005 majstrom sveta. Ako hlavný kormidelník debutoval v sezóne 2004/2005 v Karlových Varoch, pri českej reprezentačnej dvadsiatke, neskôr pôsobil aj v Znojme, Chomutove i pražskej Sparte. V ročníku 2011/2012 bol hlavným koučom HC Lev Poprad.

Košičania predstavili aj posily na novú sezónu. Na začiatku letnej prípravy sa 14. mája budú hlásiť trénerovi aj Róbert a Richard Hunovci, ktorí doteraz pôsobili v Žiline, a podpísali v metropole východu dvojročné zmluvy. Na rovnaké obdobie sa Košiciam upísali aj popradskí odchovanci - obranca Daniel Brejčák a útočník Patrik Svitana.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk