HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sergej Fiodorov sa stal manažérom CSKA Moskva
zdroj: jäzva

Sergej Fiodorov sa stal manažérom CSKA Moskva

Sergej Fiodorov zamieril na manažérsku pozíciu, Tichonov čestným prezidentom CSKA Moskva

Jeden z najslávnejších ruských hokejistov Sergej Fiodorov sa stal generálnym manažérom CSKA Moskva. Novým trénerom niekdajšieho armádneho klubu bude Valerij Bragin. Informuje o tom web spoločnosti Rosnefti, ktorá je vlastníkom CSKA. Zmeny schválili na zasadnutí vedenia klubu, na ktorom vymenovali Viktora Tichonova za čestného prezidenta a Igora Jesmantoviča za generálneho riaditeľa.

Fiodorov bol doteraz aktívnym hráčom, v sezóne 2011/12 hral za Magnitogorsk. Zatiaľ ešte o konci kariéry hráča neinformoval. Podľa informácií z Ruska bude prvý domáci zápas CSKA v novej sezóne pravdepodobne pre Fiorodorova aj rozlúčkovým. Potom už začne pracovať v klube na manažérskej pozícii.

Rodák z Pskova začínal vo veľkom hokeji v roku 1985 v Diname Minsk, o rok neskôr už pôsobil v CSKA, kde vydržal do roku 1990, keď odišiel do zámoria do Detroitu. Dres Red Wings si obliekal až do konca sezóny 2002/03, následne hral v NHL aj za Anaheim, Columbus a Washington. Po návrate do KHL pôsobil tri sezóny v Magnitogorsku. Fiodorov je trojnásobným majstrom sveta i trojnásobným držiteľom Stanleyho pohára. Vo svojej kariére získal množstvo individuálnych ocenení.

Najnovšie z klubu: CSKA Moskva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk