HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Piešťany sa stali novým účastníkom extraligy
zdroj: Mário Petlák

Piešťany sa stali novým účastníkom extraligy

VV SZĽH schválil zaradenie Piešťan do najvyššej súťaže

ŠHK 37 Piešťany budú v novej sezóne účastníkmi extraligy. V najvyššej súťaži nahradia bratislavský Slovan, ktorý bude hrať v Kontinentálnej hokejovej lige.

Extraliga bude mať aj naďalej 10 tímov. Piešťany dostali ponuku na účasť medzi slovenskou elitou ako finalista druhej najvyššej súťaže, keďže jej víťaz z Bardejova je farmou Košíc. O zaradení Piešťan do extraligy definitívne rozhodol v stredu na svojom zasadnutí výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja.

"Výkonný výbor SZĽH potvrdil dohody Pro-Hokeja, Združenia oddielov a klubov I. ligy a Piešťan, ktoré sa stávajú riadnym účastníkom Tipsport extraligy od sezóny 2012/13. Žrebovanie súťaže sa uskutoční v polovici júna už aj za účasti zástupcu Piešťan," potvrdil pre agentúru SITA riaditeľ riadiaceho orgánu extraligy Pro-Hokeja Vladimír Paštinský.

V najbližších dňoch sa doladí termínová listina najvyššej slovenskej súťaže. Aj tento rok v nej bude účinkovať reprezentačný výber hráčov do 20 rokov. Ten bude hrávať svoje domáce duely už v Bratislave. "Tentoraz nastúpi dvadsiatka v extralige proti súperom doma aj vonku," doplnil informáciu Vladimír Paštinský.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk