HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Záborský dementoval dohodu s Avangardom Omsk
zdroj: assat.com

Záborský dementoval dohodu s Avangardom Omsk

Tomáš Záborský zatiaľ neprestupuje z Pori do Omska

Slovák Tomáš Záborský dementoval informácie ruských médií o svojom prestupe z fínskeho klubu Ässät Pori do tímu Kontinentálnej hokejovej ligy Avangard Omsk.

O dohode informoval vo štvrtok ruský magazín Hokejová Pravda. O hokejistu, ktorý sa nedávno podrobil operácii ramena, má záujem aj jeho doterajší fínsky zamestnávateľ Ässät Pori, šikovný útočník bol však žiadaný aj v kvalitnejšej KHL. Počas sezóny sledovali Záborského predovšetkým zástupcovia AK Bars Kazaň. "V tejto chvíli sa k tomu príliš nechcem vyjadrovať. Neviem však, odkiaľ sa také informácie vzali, no nie sú pravdivé. Až v priebehu budúceho týždňa by som mal mať jasno ohľadom mojej ďalšej hokejovej budúcnosti," povedal pre hokejportal.net Tomáš Záborský.

Záborského agent údajne pre svojho klienta požadoval v Pori ročný plat 400-tisíc eur. Ak by to klub akceptoval, rodák z Trenčína by bol najdrahším hráčom v histórii Ässätu. Dvadsaťštyriročný hokejista v ročníku 2011/12 odohral 52 stretnutí, v ktorých strelil 35 gólov a pridal 24 asistencií. V Pori hral tretí rok. Len vinou zranenia sa nestal najproduktívnejším hráčom SM-Liigy.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Omsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk