HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Summanen nečakane odstúpil z pozície trénera Omska
zdroj: cmestatic.com

Summanen nečakane odstúpil z pozície trénera Omska

Tréner Raimo Summanen mesiac po podpise zmluvy ukončil svoje pôsobenie v Avangarde Omsk

Hlavný tréner Avangardu Omsk Raimo Summanen požiadal vedenie tohto klubu KHL len necelý mesiac po podpise o rozviazanie dvojročného kontraktu. Dôvody nečakaného kroku fínskeho kouča nie sú známe. Podľa názoru ruských médií by mohlo ísť o rozdielne pohľady na zloženie mužstva, Summanen údajne nechcel mať v kádri útočníka Alexandra Frolova.

"Rozhodnutie Raima Summanena postavilo klub do nepríjemnej situácie. Nevidíme žiadne dôvody pre jeho krok, ktorý urobil necelý týždeň pred začiatkom{+r92987,200x150} prípravy na novú sezónu," povedal pre Sport-Express prezident Avangardu Alexander Sterľagov.

Fín už v Omsku pôsobil jeden rok od play-off 2010. V sezóne 2010/2011 sa mužstvo pod jeho vedením stalo víťazom základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy, ale vo vyraďovacej fáze neuspelo vo štvrťfinále proti Magnitogorsku. V záverečnom stretnutí série play-off s Metallurgom už Summanen nebol na lavičke. Najskôr sa hovorilo o Fínovej chorobe, napokon však dôvodom boli jeho konflikty s viacerými hráčmi, najmä s Jaromírom Jágrom. Vlani v decembri sa Summanen vrátil, keď nahradil Rostislava Čadu. Tím sa s ním prebojoval až do finále Gagarinovho pohára, v ktorom nestačil na Dinamo Moskva.

Po skončení súťažného ročníka 2011/2012 sa vedenie Avangardu zaoberalo otázkou, či bude Summanen pokračovať v Omsku. V hre boli aj ďalší kandidáti, napokon sa funkcionári rozhodli pre Fína.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Omsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk