HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Poslanci odsúhlasili trenčianskej Dukle príspevok 70-tisíc eur
zdroj:

Poslanci odsúhlasili trenčianskej Dukle príspevok 70-tisíc eur

Klubu Dukla Trenčín mesto prenajalo zimný štadión za jedno euro, navyše dostane aj príspevok 70-tisíc eur

Klubu Dukla Trenčín mesto prenajalo zimný štadión za jedno euro, navyše dostane aj príspevok 70-tisíc eur. V pondelok o tom rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva na svojom mimoriadnom rokovaní.

Peniaze presunuli zo sekcie služby občanom, ktoré chcelo mesto pôvodne investovať na prekrytie tržnice a rekonštrukciu kotolne na Základnej škole{+r85904,200x179} Na dolinách. Primátor Richard Rybníček tento príspevok vníma ako chybný krok. "Ja s tou dotáciou nesúhlasím, považujem ju za nespravodlivú pre iné športy, ale zároveň aj pre Trenčanov," povedal trenčiansky primátor. Uznesenie však napriek tomu nebude vetovať, pretože nemá dostatočnú podporu u poslancov.

Poslanci okrem toho v pondelok odsúhlasili zmenu rozpočtu. Vďaka tomu poputuje ďalších 55-tisíc eur na opravu štadióna, z čoho väčšina finančných prostriedkov sa presunie z ušetrených peňazí zo SAD. Za túto sumu urobia revíziu elektrickej energie a na chladiarenskom zariadení odstránia najakútnejšie problémy. Mesto cez svoju rozpočtovú organizáciu Mestské hospodárstvo a správa lesov už v týchto dňoch opravuje najviac poškodené okopové lišty pod mantinelmi a betónovú plochu. Poslanci prenajali Dukle hokejový stánok opäť na jednu sezónu za jedno euro, čiže do 1. apríla budúceho roka. Ľad na štadióne by mal byť hotový do konca augusta a hokejisti by mali odohrať svoj prvý zápas už v Trenčíne.

"Keď má mesto niečo v správe, má povinnosť sa o to postarať," reagoval predseda najsilnejšieho poslaneckého klubu Smer-SD Daniel Beníček. Ako ďalej dodal, chcú pomôcť hokeju v Trenčíne, ale zároveň sa odmietajú zastávať zlého hospodárenia Dukly v minulosti. Schválený príspevok má hokejový klub využiť na propagáciu mesta aj hokeja, taktiež aj na to, aby mohli trénovať v iných mestách. "Nie je to podpora na ich činnosť," dodal Beníček. To, ako Dukla s peniazmi naloží, plánujú poslanci aj kontrolovať.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk