HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Aktuálne

Vo veku 83 rokov zomrel Luděk Bukač

Vo veku 83 rokov v sobotu zomrel bývalý hokejista a tréner Luděk Bukač. Člen Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) sa počas svojej kariéry preslávil najmä ako tréner československej reprezentácie, s ktorou v roku 1985 v Prahe vybojoval titul majstra sveta. Ďalší úspech zopakoval v roku 1996, keď ako kouč českej reprezentácie doviedol svoj tím ku zlatým medailám na MS vo Viedni.

Florida nepustila Barkova na šampionát

"Po dôkladnom zvažovaní Florida zamietla pozvánku od Fínskeho hokejového zväzu pre Aleksandra Barkova, aby sa zúčastnil na svetovom šampionáte. Saša odohral v tejto sezóne množstvo minút a statočne znášal všetky zranenia. Myslíme si, že by bolo pre neho najvhodnejšie, keby sa v lete hlavne doliečil," uviedol vo vyhlásení zverejnenom na klubovom webe generálny manažér "panterov" Dale Tallon. Účasť však potvrdili brankár Kevin Lankinen z klubu AHL Rockford IceHogs, obranca Chicaga Blackhawks Henri Jokiharju a útočník Juho Lammikko, spoluhráč Barkova z Floridy.

Bergeron, O'Reilly a Stone finalistami Selkeho trofeje

Cena je udelená pre najlepšie brániaceho útočníka zámorskej hokejovej NHL v sezóne 2018/2019. Bergeron získal prestížne ocenenie vo svojej kariére už štyrikrát, v nominácii sa ocitol rekordný ôsmykrát v sérii. Pre O'Reillyho a Stonea je to prvá nominácia na Selke Trophy. Držiteľov trofejí vyhlásia na tradičnom udeľovaní cien NHL 19. júna v Las Vegas.

McLellan bude trénovať Los Angeles

Nahradil Willieho Desjardinsa po tom, ako Kings nepostúpili do play off druhýkrát za tri sezóny a po tretí raz od zisku svojho druhého Stanleyho pohára v roku 2014. V základnej časti tohto ročníka mali bilanciu 31-42-9. Päťdesiatjedenročný McLellan je tretí tréner LA, odkedy klub prepustil Darryla Suttera po sezóne 2016/2017.