Strana 2/85 pre kategóriu Aktuálne

Cehlárik dvakrát asistoval, smolná noc Rybára

Peter Cehlárik prispel dvomi asistenciami k víťazstvu Providence 5:3 na ľade Springfieldu. Farma Bostonu Bruins si vďaka tomu zabezpečila účasť v play off už siedmu sezónu po sebe. V 1. kole narazí na Charlotte Checkers s Tomášom Jurčom. Adam Húska vykryl 35 striel a pomohol Hartfordu k zisku bodu. Naopak, nedarilo sa Patrikovi Rybárovi, ktorý na ľade Milwaukee nechytil ani jednu z troch striel a už v druhej minúte striedal.

SC Bern zvíťazil nad Zugom a vyrovnal stav série

Hokejisti SC Bern zvíťazili v sobotňajšom druhom zápase finále play off švajčiarskej ligy na ľade EV Zug 3:2 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1.

Nikita Kučerov čelí disciplinárnemu trestu

Nikita Kučerov si nezahrá v treťom stretnutí 1. kola play off hokejovej NHL. Ruský útočník Tampy Bay Lightning dostal trest na jeden zápas za nebezpečné narazenie na mantinel Markusa Nutivaaru z Columbusu Blue Jackets. Informovala o tom agentúra AP. Víťaz Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti prehráva s Columbusom 0:2 na zápasy. Slovenský obranca "bleskov" Erik Černák si v úvodných dvoch dueloch pripísal dve asistencie. Tretí duel je na programe v noci na pondelok na ľade Blue Jackets.

Rusi v súboji s Francúzskom nepripustili prekvapenie

Francúzski reprezentanti prehrali v piatok v rámci Euro Hockey Challenge na domácom ľade s Ruskom 1:4.
Francúzsko - Rusko 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Klempa predĺžil zmluvu s MAC Budapešť

Slovenský útočník Tomáš Klempa bude aj v sezóne 2019/2020 pôsobiť v klube MAC Budapešť. S maďarským účastníkom Tipsport Ligy sa dohodol na predĺžení spolupráce. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke. Klempa bol v sezóne 2018/2019 jediný slovenský hráč v tíme MAC Budapešť. V 65 zápasoch dosiahol bilanciu 25 gólov, 19 asistencií a 9 plusových bodov. V základnej časti bol najlepší strelec tímu a tretí v poradí produktivity. V Budapešti pôsobil aj v sezóne 2017/2018, v ktorej klub účinkoval v medzinárodnej MOL-ke.

Gusev by mal posilniť Vegas v play off

Ruský útočník bol najproduktívnejší hráč základnej časti KHL. S Petrohradom sa nedostal do finále a podľa zámorských médií by mal sezónu dokončiť v nevadskom tíme. Guseva draftovala Tampa Bay, no v roku 2017 získal práva na ruského kanoniera Vegas. "Zatiaľ o ňom toho veľa neviem. Uvidíme, ako to celé dopadne," citoval oficiálny web profiligy slová trénera "zlatých rytierov" Gerarda Gallanta.