Strana 3/119 pre kategóriu Aktuálne

Skelleftea si poradila s Färjestadom

Hokejisti Färjestadu prehrali v dueli 40. kola švédskej SHL so Skellefteou 0:3.

Minnesota prepustila trénera Boudreaua

Bruce Boudreau skončil na poste trénera tímu zámorskej NHL Minnesota Wild. Vedenie klubu ho v piatok prepustilo, dočasne jeho funkciu prevezme asistent Dean Evason. Informoval o tom generálny manažér Bill Guerin. Minnesota vo štvrtok nevyužila dvojgólový náskok v domácom stretnutí s New Yorkom Rangers a po prehre 3:4 po nájazdoch jej patrí šiesta priečka v Centrálnej divízii, tri body za miestenkou do play off v Západnej konferencii.

Mannheim doma uštedril Norimbergu lekciu

Hokejisti Mannheimu zdolali vo štvrtkovom zápase 41. kola nemeckej DEL doma Norimberg 5:1.

Montreal niekoľko týždňov bez Webera

Obranca Montrealu Canadiens Shea Weber si nezahrá v NHL štyri až šesť týždňov. Dôvodom je zranenie členka. "Je povzbudzujúce vedieť, že sa môže čoskoro vrátiť späť. Je dôležitou súčasťou našej kabíny," povedal brankár Montrealu Carey Price. Weber sa zranil 4. februára v zápase s New Jersey. V tejto sezóne nazbieral 34 kanadských bodov za 13 gólov a 21 asistencií.

Radulov na listine zranených hráčov

Klub zámorskej NHL Dallas Stars zaradil ruského útočníka Alexandra Radulova na listinu zranených hráčov. Do prvého tímu preto povolal Jasona Robertsona z farmy Texas Stars v AHL. Radulov vynechal sobotňajší duel proti St. Louis Blues pre zranenie v hornej časti tela, ale v utork proti Caroline nastúpil. V 52 stretnutiach v tejto sezóne nazbieral 31 bodov za 15 gólov a 16 asistencií.

Düsseldorf triumfoval futbalovým výsledkom

Hokejisti Düsseldorfu zvíťazili v stredajšom zápase nemeckej ligy nad Augsburgom 1:0.

Tréner Winnipegu Maurice predlžil s klubom zmluvu

Tréner hokejistov Winnipegu Jets Paul Maurice podpísal s klubom zámorskej NHL viacročné predĺženie kontraktu. Maurice vedie kanadský klub už siedmu sezónu, trikrát sa s Winnipegom dostal do play off, v roku 2018 tím doviedol do finále Západnej konferencie. V NHL pôsobil ako hlavný tréner aj pri tíme Hartford Whalers a následne Carolina Hurricanes, viedol takisto Toronto Maple Leafs.

Kadri bude Coloradu dlhšie chýbať pre zranenie v dolnej časti tela

Útočník Nazem Kadri bude tímu zámorskej hokejovej NHL Colorado Avalanche chýbať bližšie nešpecifikovaný čas. Dôvodom je zranenie v dolnej časti tela. Kadri sa zranil v druhej tretine nedeľňajšieho súboja s Minnesotou. "Bude chýbať týždne, nie iba dni," uviedol v utorok kouč Colorada Jared Bednar pre zámorské médiá. V 51 dueloch v tejto sezóne nazbieral 19 gólov a 17 asistencií a vedie klubovú štatistiku v úspešnosti na vhadzovaniach.

Nurse predĺžil o dva roky kontrakt s Edmontonom

Nový dvojročný kontrakt garantuje 25-ročnému obrancovi ročný plat 5,6 milióna dolárov. Zmluva vyprší po sezóne 2021/2022, po ktorej sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

Nové Zámky získali z Popradu Slovinca Magovaca

Tipsportligový klub HC Nové Zámky získal slovinského obrancu Aleksandra Magovaca, ktorý doteraz pôsobil v Poprade. Dvadsaťdeväťročný bek pôsobil väčšinu kariéry v rodnej krajine, ale vyskúšal si už aj rakúsku ligu, EBEL a v uplynulom ročníku si zahral aj vo Francúzku. V prebiehajúcej sezóne odohral za Poprad 29 duelov, v ktorých strelil jeden gól a pridal dve asistencie.

AHL: Ružičkova asistencia nestačila Stocktonu

Slovenský hokejista Adam Ružička asistoval v AHL. Jeho Stockton však v nedeľnom zápase podľahol v Iowe 4:7. Dvadsaťročný útočník dosiahol 17. bod v tejto sezóne (7+10).

Lauzon z Bostonu si nezahrá dva zápasy za zákrok na Stepana

Vedenie NHL suspendovalo obrancu Bostonu Jeremyho Lauzona na dva zápasy za zákrok na útočníka Arizony Dereka Stepana. Incident sa stal v sobotnom zápase, keď v závere prvej tretiny Lauzon trafil súpera lakťom. Oddelenie hráčskej bezpečnosti vyhodnotilo situáciu ako nebezpečný útok na hlavu. Dvadsaťdvaročný zadák inkasoval v zápase trest na päť minút plus do konca stretnutia. Počas suspendácie príde o viac ako 8-tisíc dolárov. Informoval o tom web NHL.