Strana 4/109 pre kategóriu Aktuálne

Amur Chabarovsk si poradil s Magnitogorskom 3:2

Hokejisti Amuru Chabarovsk zvíťazili v utorkovom dueli KHL nad Metallurgom Magnitogorsk 3:2. Víťazný gól domácich strelil na konci druhej tretiny český obranca Michal Jordán, hosťom nestačili ani dva presné zásahy Nikolaja Kuľomina.

KHL - utorok:
Amur Chabarovsk – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 19. Golubev, 25. Rudenkov, 40. Jordán – 14. a 29. N. Kuľomin

New Jersey umiestnilo brankára Schneidera na listinu nechránených hráčov

Ak po ňom nesiahne žiaden z ďalších klubov zámorskej hokejovej NHL, poputuje na farmu do Binghamtonu v AHL. Schneider má s "diablami" platný kontrakt do konca sezóny 2021/2022 s ročným platom 6 miliónov dolárov. V uplynulých rokoch laboroval so zranením bedrového kĺbu. V tejto sezóne nastúpil za Devils v piatich stretnutiach (0-4-1). Inkasoval v priemere 4,59 gólu na zápas a mal 85,2-percentnú úspešnosť zákrokov. "Ak sa pozrieme na náš najbližší itinerár, je veľmi málo pravdepodobné, že by Cory odohral veľa zápasov. Brankár potrebuje chytať pravidelne, aby získal sebavedomie. Za danej situácie sme sa rozhodli dať Schneidera na waiver listinu," citovala agentúra AP slová trénera Devils Johna Hynesa.

Okposa vyradil z hry ďalší otras mozgu

Buffalu Sabres nepomôže v najbližších zápasoch NHL útočník Kyle Okposo. Klub potvrdil, že Okposo utrpel otras mozgu, už štvrtý v priebehu necelých dvoch rokov. Dobu absencie nespresnili. Okposo sa zranil v druhej tretine víkendového zápasu s Ottawou Senators, ktorý Sabres vyhrali 4:2. Od sezóny 2017-2018 utrpel Okposo podobné zranenie v každom ročníku súťaže. Práve po tom prvom, najvážnejšom, musel byť na približne týždeň hospitalizovaný v nemocnici.

Daňo asistoval, Jurčo dvoma gólmi prispel k triumfu Bakersfieldu

V noci na nedeľu však jeho Cleveland prehral na ľade Syracuse Crunch 2:4. Daňo prihral na druhý gól hostí.

AHL: Jaroš prispel asistenciou k výhre Belleville

Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš prispel v noci na štvrtok jednou asistenciou k víťazstvu Belleville Senators na ľade Lavalu Rocket 5:4 po predĺžení. V zápase AHL zaznamenal aj dva plusové body. Pre Jaroša to bol štvrtý bod (1+3) v jedenástom tohtosezónnom vystúpení v nižšej zámorskej súťaži. V akcii bol zo Slovákov aj ďalší zadák Martin Fehérváry, jeho Hershey prehralo na ľade Wilkes-Barre/Scranton 0:1 po samostatných nájazdoch.

Luongo dostal funkciu vo Floride Panthers

Bývalý brankár Roberto Luongo bude aj po skončení aktívnej kariéry pôsobiť v klube zámorskej NHL Florida Panthers. Podľa agentúry AP súhlasil s ponukou stať sa osobitným poradcom generálneho manažéra "panterov" Dalea Tallona. Luongo ukončil kariéru v júni tohto roka po 19 sezónach v NHL, jedenásť z nich strávil v drese Floridy. Okrem toho v zámorskej profilige obliekal aj dresy Vancouveru Canucks a krátko aj New Yorku Islanders.

Buffalo istý čas bez zraneného Sobotku

Štyri až šesť týždňov bude tímu zámorskej NHL Buffalo Sabres chýbať český útočnik Vladimír Sobotka. Dôvodom je nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela. Sobotka sa zranil pri súboji s Nikitom Kučerovom z Tampy Bay v piatkovom dueli profiligy v Štokholme. Vedenie Buffala preto povolalo do prvého tímu z farmy v AHL Curtisa Lazara.

AHL: Daňo s asistenciou, jeho Cleveland však podľahol Grand Rapids 2:4

Slovenský hokejista Marko Daňo si v noci na stredu v zámorskej AHL pripísal jednu asistenciu, jeho tím Cleveland Monsters však podľahol na domácom ľade Grand Rapids Griffins 2:4. Pre 24-ročného útočníka to bol štvrtý bod (0+4) v 12 dueloch prebiehajúcej sezóny, ukončil ním osobné štvorzápasové bodové suchoty. Cleveland prehral už tretí zápas po sebe, v Severnej divízii mu patrí piata priečka, v tabuľke Východnej konferencie je na deviatom mieste.

Krivošíkova Hämeenlinna s tesným triumfom

Hokejisti Hämeenlinny so Slovákom Filipom Krivošíkom uspeli v utorňajšom zápase fínskej ligy na ľade KooKoo Kouvola 2:1 po predĺžení.

Foligno dostal za úder lakťom do tváre Bellemarea trojzápasový dištanc

Tridsaťdvaročný hokejista navyše počas trvania trestu príde o svoj plat, suma 88.700 dolárov poputuje do hráčskeho rezervného fondu. Útočník Blue Jackets zasiahol v druhej tretine v plnej rýchlosti Bellemarea lakťom do hlavy, za čo dostal od rozhodcov päťminútový i osobný 10-minútový trest. Francúz utrpel ľahší otras mozgu. Foligno tak vynechá najbližšie zápasy s Montrealom, St. Louis a ďalší s Canadiens, do hry sa bude môcť vrátiť až vo štvrtok 21. novembra v domácom dueli s Detroitom. Informoval o tom oficiálny web profiligy.

Arizona si poistila úspešného generálneho manažéra

Klub Arizona Coyotes podpísal nový viacročný kontrakt s generálnym manažérom Johnom Chaykom. Post zastáva od roku 2017, keď sa vo veku 26 rokov stal najmladším generálnym manažérom v histórii hlavných severoamerických športových líg. Chayka transformoval klub na uchádzača o postup do play off a dotiahol doň hráčov ako Phil Kessel, Nick Schmaltz, či Antti Raanta. Arizona pod jeho vedením draftovala nádejných mladíkov Claytona Kellera, Jakoba Chychruna a Barretta Haytona. Informovala agentúra AP.

Obranca Kubka skončil v Karlových Varoch

Slovenský obranca Branislav Kubka už nie je hráč HC Energie Karlove Vary. V klube skončil po vzájomnej dohode a v kariére bude pravdepodobne pokračovať na Slovensku. Uviedla to oficiálna stránka karlovarského klubu. Kubka odohral v sezóne 2019/2020 13 zápasov, v ktorých nebodoval. Do klubu prišiel po troch sezónach v Banskej Bystrici, počas ktorých získal zlatý hetrik. Karlovarský dres obliekal už aj v sezóne 2013/2014.