Strana 4/64 pre kategóriu Aktuálne

Augsburg zdolal Norimberg trojgolovým rozdielom

Augsburg - Norimberg 5:2, Iserlohn - Kolín 1:3, Mannheim - Krefeld 3:0, Mníchov - Bremerhaven 2:3 pp, Straubing - Ingolstadt 7:2, Wolfsburg - Schwenninger 1:2 pp a sn

Berlín v dramatickom dueli pokoril Düsseldorf

Výsledok štvrtkového zápasu nemeckej DEL:
Eisbären Berlín - Düsseldorf 3:2 pp a sn

Nitra rozviazala spoluprácu s útočníkom Richardom

K rozviazaniu spolupráce došlo po vzájomnej dohode. Richard bol jednou z viacerých predsezónnych posíl nitrianskeho klubu. V jeho drese odohral 24 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 4 góly a 6 asistencií.

Amur Chabarovsk zdolal Spartak Moskva po nájazdoch

Hokejisti Amuru Chabarovsk zdolali v prvom stredajšom zápase KHL na domácom ľade Spartak Moskva 1:0 po samostatných nájazdoch. V drese Amuru skórovali v záverečnom rozstrele Tomáš Zohorna a Vladislav Ušenin, za Spartak nebol úspešný ani jeden zo štyroch exekútorov.

Amur Chabarovsk - Spartak Moskva 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Rozh. nájazd Zohorna.

Bostonu sa zranil ďalší kľúčový hráč

Skúsený kanadský hokejista Patrice Bergeron bude chýbať Bostonu Bruins minimálne štyri týždne. Vyšetrenia odhalili, že 33-ročný center utrpel zranenie rebra, hrudnej a kľúčnej kosti. Bergeron sa zranil 16. novembra v zápase s Dallasom, ktorý Boston prehral 0:1 po predĺžení. V druhej tretine ho pri mantineli narazil útočník Stars Radek Faksa a musel z duelu odstúpiť.

Ženeva na domácom ľade rozdrvila Fribourg

Výsledok utorňajšieho zápasu švajčiarskej National League:
Ženeva - Fribourg-Gotteron 5:0

Dallas vyhral na ľade New Yorku Islanders

Hokejisti Dallas Stars triumfovali v nedeľňajšom dueli zámorskej NHL na ľade New Yorku Islanders 6:2. Dvoma gólmi a asistenciou sa na tom podieľal ruský útočník Alexander Radulov, tri body si pripísali aj Tyler Seguin (1+2) a Jamie Benn (0+3).
NY Islanders - Dallas 2:6

Malmö si doma poradilo s Timra

Výsledok nedeľňajšieho zápasu švédskej ligy:
Malmö Redhawks -Timra IK 4:1

Cehlárik prispel asistenciou k víťazstvu Providence

Pre 23-ročného útočníka to bol deviaty bod (1+8) v prebiehajúcej sezóne, odohral v nej zatiaľ 13 zápasov.

Archibald si za tvrdý zákrok na Hartmana nezahrá dva zápasy

Útočníka Arizony Coyotes Josha Archibalda potrestalo vedenie súťaže dištancom na dva zápasy. Informovala o tom oficiálna stránka profiligy. Dvadsaťšesťročný Američan vo štvrtkovom domácom zápase Coyotes proti Nashvillu Predators tvrdým útokom na hlavu fauloval útočníka Ryana Hartmana. Archibald dostal za zákrok v zápase dvojminútový trest.

Vasilevskij má zlomenú nohu, nezahrá si 4 až 6 týždňov

Tampa Bay Lightning sa bude musieť zaobísť bez služieb svojej brankárskej jednotky Andreja Vasilevského štyri až šesť týždňov. Mladý Rus utrpel zlomeninu ľavej nohy počas stredajšieho tréningu. Dvadsaťštyriročný Vasilevskij v tejto sezóne nastúpil v trinástich zápasoch, v ktorých si udržal 92,7-percentnú úspešnosť zákrokov a priemerne inkasoval 2,3 gólu na zápas. Naposledy sa v drese Lightning predstavil v sobotnom domácom zápase proti Senators, keď Tampa prehrala 4:6.

Edmonton vymenil Stromea do NY Rangers za Spoonera

Tímy si od tohto kroku sľubujú, že zmena pôsobiska naštartuje oboch hráčov k lepším výkonom.

Cehlárik bodoval, no Providence podľahlo Lehigh Valley

Cehlárik má po 12 súbojoch sezóny na konte osem bodov (1+7). V akcii bol aj Patrik Rybár, ktorý dostal šancu v bránke Grand Rapids Griffins v domácom dueli s Ontariom Reign (3:4).

Trenčín si v príprave poradil s Interom Bratislava

Futbalisti AS Trenčín zdolali v piatkovom prípravnom zápase druholigový Inter Bratislava 3:2.

Morrissey dostal za zákrok na Oshieho najvyššiu možnú pokutu

Kanadský hokejista Josh Morrissey musí zaplatiť 8468 dolárov, čo je najvyššia možná pokuta podľa súčasnej kolektívnej zmluvy v NHL. Obranca Winnipegu Jets pyká za nešportové správanie v stredajšom zápase s Washingtonom, keď zápasníckym chvatom zložil na ľad krídelníka Capitals T.J. Oshieho. Incident sa udial v tretej tretine duelu, v ktorom Jets zvíťazili 3:1. Morrisseyho potrestalo oddelenie pre hráčsku bezpečnosť, peniaze poputujú do hráčskeho rezervného fondu.